GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2021 09:10   Güncelleme : 03-03-2021 09:10

HIZIR GİBİ YETİŞTİ

HIZIR GİBİ YETİŞTİ

 

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören sayesinde bin çocuk daha uzaktan eğitime devam edebilmek için tablet sahibi oldu.

Covid-19 riski yoğun bir şekilde devam ettiği için ilimizde öğrencilerin büyük bölümü, daha doğrusu ulaşabilenler uzaktan eğitime devam edecek.

1000 eve umut oldu

İlimiz yüksek riskli bölge içinde bulunduğu için kısıtlamalar devam edecek. Onbinlerce öğrenci eğitime yine uzaktan devam edecek. Bir çoğu tableti almadığı için de uzaktan eğitime de uzak kalacak. Bu öğrencilerden tableti olmayan bin çocuk daha Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in sayesinde eğitime devam edebilecek.

Tabletler yerini buldu

Pandemi sürecinde uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için harekete geçen Altınordu Belediyesi, kendi imkânlarıyla 1000 adet tablet alarak Ordu Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı iş birliği protokolü dahilinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmıştı.

Tabletin yanında mont ve bot

Yine Altınordu Belediyesi tarafından, soğuk kış günlerinde hiçbir çocuğun üşümemesi amacıyla 100’er adet mont ve bot da öğrencilere hediye edildi.

Gönül seferberliği

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ülke genelinde ses getiren bu kampanya ile ilgili, “Bizim kültürümüzü şekillendiren en önemli hususlardan biri şüphesiz, dayanışmadır” diyerek, ihtiyaç sahibi öğrenciler adına yapılan bu çalışmaların da önemli bir gönül seferberliği olduğunu söyledi.

Çocukların geleceğine destek

İnsanı merkez alan bir anlayışla çalıştıklarını ve hedeflerini, “teknolojisiyle, turizmiyle, tarımıyla, sanayisiyle, eğitimiyle ve her alanda üreteceği katma değeriyle Güçlü Türkiye idealine vizyon kenti Altınordu perspektifiyle katkıda bulunmak, yeni nesil belediyecilik modeliyle de şehircilikte öncü olmak” şeklinde açıklayan Aşkın Tören şunları söyledi:

Eğitimde fırsat eşitliği

“Şehrimizde yaşayan ve geleceğimizi emanet ettiğimiz nesillerin eğitim imkanlarından istisnasız faydalanabilmesi için, resmi ve özel kurum ve kuruluşların fırsat eşitliği noktasında hareket etmesi, özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarına daha fazla el uzatmaları gerekiyor. Altınordu Belediyesi olarak biz tam da bu noktada duruyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlamış bulunan kampanya kapsamında 1000 Adet tablet ile çocuklarımızın geleceğine destek verdik. ”

“Yüzleri güldüremiyorsak belediyeciliğimizi sorgulamamız lazım”

Altınordu Belediyesi'nin özellikle zor zamanlarda toplumsal dayanışmayı daima diri tuttuğuna da vurgu yapan Başkan Tören, “Hiç kimsenin açta, açıkta kalmaması adına sürdürülebilir politikalar geliştirmek bizim önceliklerimizden biridir. Bir yetimin, bir dar gelirli ailemizin çocuğunun yüzünü güldüremiyorsak, kendimizi, belediyeciliğimizi sorgulamamız gerekir. Tam da buradan hareketle, belediye olarak ilk etapta 1000 çocuğumuzu giydirme kararı aldık. Bu doğrultuda 1000 adet bot ve 1000 adet montu ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştıracağız. Biz bütün çocukların yüzü gülsün diye çalışıyoruz” dedi. Haber merkezi