GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 08:02   Güncelleme : 23-11-2021 08:02

“HİLMİ AMCAM BENİ DE KANDIRDI!”

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu Büyükşehir Belediyesinin iyi yönetilmediğini belirterek, “şehri bölen ve yolsuzlukla anılan bu yönetimden hesap soracağız” dedi.

“HİLMİ AMCAM BENİ DE KANDIRDI!”

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çok kötü yönetildiğini belirten Milletvekili Enginyurt, “Hilmi amcamı ben de destekledim. 552 projem var dedi, inandırdı bizi. Yedi yıl bakanlık yaptı, Orduya bir şey yapar, Ordu kalkınır dedik, destekledik. Allah affetsin, yanılmışız” dedi.

“Yapa yapa reçel yaptı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’den mega projeler bekledikleri için destek verdiklerini de ifade eden Enginyurt, “Yapa yapa marmalet ile incir reçeli yaptı, kazla, ördek dağıttı. Amcam 3 yıldır hepimizi perişan etti” diye konuştu.

“Herkes küs”

“Vekil belediye başkanı ile görüşmüyor, belediye başkanları büyükşehir belediye başkanı ile görüşmüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı vekillerle kötü. Bir araya gelseniz de bu Ordu’ya bir şeyler yapsanıza” diyen Milletvekili Enginyurt, şöyle devam etti;

“Bir başkan kendi belediye başkanına mazot vermez mi, vermiyor. Bir başkan kendi belediyelerine yardım yapmaz mı, yapmıyor. Yüzüne gülmez mi, gülmüyor.

Belediyeyi o yönetmiyor!

74 yaşında bir amca herkesi kucaklaması gerekiyor ama herkesi ayrıştırıyor. Zaten emin olun Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni Hilmi Güler de yönetmiyor, yönetemiyor. Ordu büyükşehir belediyesini de ilk seçimde Demokrat Parti olarak alacağız, bunu bilsinler.

Hesap soracağız!

Öyle yağma yok. Bu arada vallahi de, billahi de hesap soracağız. Benzin istasyonu yapıp da 1 yerine 7 ödeyenden hesap soracağız. Çayhane, lokanta açanlarla, yol kenarına satış yeri yapıp milyonlarca lira para harcayıp, sonra yıktıranlardan hesap soracağız. 21-B üzerinden, davetiyeli adresi teslim ihale yapanlardan hesap soracağız. Belediyeden alacağı olup da alamayıp araya eş dost sokup aldıran o eş dostlardan hesap soracağız. Uykusuz kalacaklar, Hesabını verecekler çünkü çok yakın zamanda milletin ittifakı iktidara geliyor.” Gözde Özgür/Ordu Hayat