GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 20:30   Güncelleme : 08-04-2021 16:41

HEYELAN ÖNLEMİ!

HEYELAN ÖNLEMİ!

Ordu’nun Kabataş ilçesinde yıllar önce yaşanan heyelan sonrası afet bölgesi ilan edilen Şifasuyu Mahallesi Gülbahçe Kümeevleri mevkiinde Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı.

Kabataş ilçesi Şifasuyu Mahallesi Gülbahçe Küme Evleri mevkiinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, yapılan çalışma ile yer altı ve yüzey sularının yapılacak drenaj ile tek bir kanala bağlanarak dereye verileceğini söyledi.

"Ekiplerimiz seferber olacak"

Genel Sekreter Alp, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçemizde vatandaşlarımızın öncelikli sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçmiş yıllarda Kabataş ilçesi Şifasuyu Mahallesi Gülbahçe Küme Evleri mevkiinde meydana gelen heyelan sonrasında alınan tedbirlere ek olarak yeni bir çalışma için kolları sıvadık. Geçmiş yıllarda yapılan tetkikler sonucunda bu alanda bir yer altı suyu hareketliliğinin olduğu ortaya çıkmış ve bunun üzerine çalışmalar yapılmış. Ancak yüzeysel su hareketliliği konusunda yeterli çalışma yapılmadığı için aynı bölgede zamanla yeniden hareketlenmeler meydana geldi. Bu sorunu çözüme kavuşturmak için hem yüzey sularını hem de yer altı sularını bir araya alarak yapacağımız hat üzerinden dere yataklarına bağlayacağız. Yapacağımız bu çalışma ile bu bölgede oluşan heyelanın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Tüm ekibimizle burada vatandaşlarımızın sorununu kısa süre içinde çözüme kavuşturmak için gece-gündüz çalışma yapacağız. Biz bu çalışmaları yaparken vatandaşlarımızın da bölgeye göre konutlarını heyelan bölgeleri dışında yapmalarını istiyoruz."

Son dönemde yağan kar ve yağmur ile birlikte bölgede yeniden bir hareketlenme olduğunu ifade eden Kabataş Belediye Başkanı Yakup Yılmaz, yapılan hizmet için teşekkür etti.

Haber merkezi