GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-04-2021 22:00   Güncelleme : 18-04-2021 15:36

HEM KAPAT, HEM KİRA İSTE!

HEM KAPAT, HEM KİRA İSTE!

 

Türkiye Değişim Partisi, resmi kurumlara ait işyerlerinden kira alınmayarak esnafın rahatlatılmasını istedi.

TDP Ordu İl Başkanı İlhan Kaya, esnafın pandemiden kaynaklanan yasaklar dolayısıyla zor günler geçirdiğine vurgu yaparak, “Bildiğiniz üzere son pandemi yasaklarından sonra birçok yer kapandı, bunların içinde milli emlaktan, vakıflardan ve belediyelerden yer kiralayan işletmeciler de mevcut. Bu işletmeciler, ‘Devletimiz pandemiden dolayı her yeri kapattı, biz de yerlerimizi kapattık ama hala kira vermekteyiz. Neden devletimiz bizden hala kira alıyor?’ diye soruyorlar” dedi.

Devletin, mülk sahibi olduğu bu yerlerden pandemi sebebiyle kapalı kaldığı dönemlerde kira alımlarını durdurmasını isteyen İlhan Kaya, şunları söyledi:

“Türkiye Değişim Partisi olarak diyoruz ki, devletimiz hem kiracısı, hem vatandaşı olan bu insanların mağduriyetini gidermeli, pandemi döneminde kira almamalıdır. Pandemi yasaklarının olduğu, esnafın zor zamanlar geçirdiği şu dönemlerde ne kadar esnafın yüzü gülerse Türkiye ekonomik olarak o kadar ferahlar. Devletimiz binlerce kiracısına, pandemi zamanında iş yerleri kapalıyken kira almama gibi bir yardımda bulunursa bu esnaf kardeşlerimiz bir nebze de olsa nefes alma fırsatı yakalayacaktır.” Haber merkezi