GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 08:10   Güncelleme : 10-07-2021 08:10

HEKİMLERE KIYMAYIN EFENDİLER...

HEKİMLERE KIYMAYIN EFENDİLER...

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, sağlıkta şiddetin tamamen önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, "Bunun için Temel Sağlık Hizmetleri Kanunu'na koyulmuş bir yasa çıkarıldı ama bize hiçbir faydası yok. Yasanın mutlaka TCK'nın içerisine konulması lazım." dedi.

 

Pandemi döneminde tüm doktorların var gücüyle mücadele ettiğini hatırlatan Coşkun, buna rağmen hekimlere saldıran bir kişinin bir gün sonra dışarı çıkabildiğini, yıldırıcı bir ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

"Biz bu yola hizmet için girdik"

'Doktorlar, kendilerini ülkeye hizmete adamış kişilerdir. Pandemi döneminde hiçbir hekim arkadaşım bir adım geri atmadı' diyen Uzm. Dr. Coşkun; "Çok önemli bir görev yapıyoruz. Türkiye'deki hekimleri çok ayrı tutuyorum. Pandemi döneminde günde ortalama 100 hasta baktılar. O yüzden sağlıkta şiddet konusunda önlemler alınmalı." dedi.

"Yasa, TCK'nın içinde yer almalı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlıkta şiddet sorununa çözüm bulabileceğini söyleyen Coşkun, sözlerini şöyle tamamladı; "Hekimler artık saldırıya uğramasınlar, ölmesinler. Hekim kardeşlerimiz ölse de, yaralansa da bu devlete hizmet etmekten geri durmayacaklardır. Biz bu toplumun çocuklarıyız. Bizim tek düşüncemiz sağlıklı bir şekilde görevimizi yapabilmek. Bunun için Temel Sağlık Hizmetleri Kanunu'na koyulmuş bir yasa çıkarıldı ama bize hiçbir faydası yok. Çünkü hakim ve savcılar karar verirken, Türk Ceza Kanunu'na göre karar veriyorlar. Yasanın mutlaka TCK'nın içerisine konulması lazım. Bir bakıyorsunuz, hekime saldıran bir kişi, 1 gün sonra dışarı çıkıyor. Ya bizim başımıza birer güvenlik verilsin ya da güzel bir yasa çıkarılsın."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)