GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 08:07   Güncelleme : 11-10-2021 16:09

"HEKİMLER 40 BOHÇAYA AYRILMIŞ"

Doktorlara seslenerek Tabipler Odası’na üye olmalarını isteyen Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, “Şu anki durum içler acısıdır. Hekimler deyim yerindeyse 40 bohçaya ayrılmışlar, birbirlerinden haberleri dahi yoktur.” dedi.

Doktorların birbirlerinden habersiz olduklarını söyleyen Coşkun, ülkenin güçlü bir ortak akıldan mahrum olduğunu dile getirdi.

"Bu vebalden kaçamayız"

Tabip odaları ve Türk Tabipleri Birliği'nde bir araya gelinmesi gerektiğini söyleyen Coşkun, "Bunun yolu da, hekimlerin en güçlü meslek çatıları olan tabip odalarında, ardından da Türk Tabipleri Birliğinde topyekûn bir araya gelerek birleşmelerinden geçer. Şu anki durum içler acısıdır. Hekimler deyim yerindeyse 40 bohçaya ayrılmışlar, birbirlerinden haberleri dahi yoktur.” diyerek çözüm yollarını da şu şekilde belirtti; "

Meslek odaları yaptıkları çalışmalar ile hem hekim kardeşlerinin daha itibarlı olarak hak ettikleri şartlarda görev yapmaları için gayret göstermek zorundadırlar. Hem de içinde yaşadıkları toplumun daha iyi şartlarda sağlık hizmeti alması İçin gayret göstermek zorundadırlar. Bu mesleğin uygulayıcısı olan bizler, bu görevlere destek vermeyi göz ardı ederek, sadece mesleğimizi yapmaya odaklanarak bu sorumluluk ve vebalden kaçamayız."

"Geç kalmadan..."

Coşkun son olarak, “Önce sessiz çoğunluğun, milli şuur ile yeniden Türk Tabipleri Birliğini geri kazanmaları İçin el birliğiyle gayret göstermeliyiz. Sonra kaybolan saygınlığın yeniden tesis edilmesi, ülkenin önemli konularına hekim aklıyla çözüm bulunması yönündeki adımlar hep birlikte atılacaktır. Haydi hekim kardeşlerim! Tüm hekimler tek meslek odaları olan Tabip Odalarına üye olsun. Aksi takdirde hekimlerimin geleceğini, hekimliği bilmeyenler dizayn edecekler ve bu hastalarımız için de bizim için de kötü ve geri dönüşümsüz bir uygulama olacaktır. Geç kalmadan, bugünden odanıza sahip çıkın, yarın çok geç olacaktır.”

Haber merkezi