SPOR
Giriş Tarihi : 13-10-2021 21:50   Güncelleme : 13-10-2021 21:50

"Hedefimiz olimpiyat madalyası kazanmak"

Dünya Şampiyonası finalinde İtalya'yı 3-2 yenerek altın madalya kazanan İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı Sporcusu Fikriye Hülür Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret ederek, "ülkemizi ve bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

Başarılarından dolayı Milli Voleybolcuyu tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, ilimizin gurur kaynaklarından İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı Sporcusu Fikriye Hülür’ü tebrik etti.

Milli Voleybolcu Fikriye Hülür ise; "Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü 4. Sınıf Öğrencisiyim. 7 yıldır voleybol milli takımında oynuyorum. Şampiyona için 4 ay ara vermeden çok çalıştık. Safranbolu, Karabük ve Ankara’da yoğun bir kamp dönemi geçirmiştik. Bu başarının geleceğine inandık. Takım olarak altın madalya kazanacağımıza inanmıştık. İtalya’nın Chianciano Terme kentinde düzenlenen 4. Dünya İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda 6 takımla maç yaptık. Finalde ev sahibi İtalya’yı son sette 3-2 yenerek namağlup Dünya Şampiyon olduk. Bu gururu yaşadığımız için çok mutlu oldum. Türk Bayrağının göndere çekilerek İstiklal Marşımızı okumak gurur verici bir duyguydu. Bundan sonraki hedefimiz olimpiyat madalyası kazanmak. Ülkemizi ve Bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

Haber merkezi