SPOR
Giriş Tarihi : 06-07-2021 22:00   Güncelleme : 06-07-2021 22:00

"HEDEFİMİZ 2.LİG'E ÇIKMAK"

Misli.com 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki, "Önümüzde uzun ve zor bir süreç var. İnşallah bu zor süreçte az hata yapıp, doğruları daha fazla yaparak muvaffak olmaya çalışacağız. Amacımız tabi ki bir üst lige çıkmak" dedi.

 

Transferde takıma kazandırdığı oyuncularla 52 Orduspor'un gücüne güç katan Tiryaki, memleketinin takımıyla şampiyonluk yaşamak istiyor.

"Birkaç oyuncu daha alacağız"

Transfer çalışmalarının devam ettiğini aktaran tecrübeli çalıştırıcı; "Bir tane daha yaşı kontenjana girmeyen stoper almak istiyorum. Birer tane sağ ve sol beke oyuncu düşünüyoruz. Orta sahaya  tamamlayıcı bir oyuncu daha katma düşüncemiz var. Bir de hücum hattında hem santrafor hem de kenarda oynayabilen bir oyuncu transfer etmek istiyoruz. Birkaç oyuncu daha almayı düşünüyoruz. Bu takviyeleri de yaptığımız zaman transferi noktalayacağız" dedi.

"Şehrimizin başarmaya çok ihtiyacı var"

'Bu şehrin hedefsiz olma şansı yok' diyen Tiryaki, sözlerine şöyle devam etti; "Sezona başlarken mutlaka hedef koyulmalıdır. Çünkü bulunduğumuz lig hiçbir Orduluyu memnun eden bir lig değil. Hem ben meslek olarak başarmaya mecburum hem de oyuncular kariyerlerine başarı eklemek için mecburlar. Yönetimimizin de artık kaybedecek vakti yok. Şehrimizin ise başarmaya çok ihtiyacı var. Hepsini bir araya getirdiğimiz zaman hedefimiz belli. 2.Lig'e çıkmak istiyoruz. Planlarımızı da bu doğrultuda yapıyoruz. Hedefi bugün koyuyoruz ama 10 aylık bir süreç var. Bu süreç kolay olmayacak. Zor bir süreç. İnşallah bu zor süreçte az hata yapıp, doğruları daha fazla yaparak muvaffak olmaya çalışacağız. Amacımız tabi ki bir üst lige çıkmak."

"Taraftarımızı önemsiyoruz"

Son olarak taraftar konusuna da değinen başarılı çalıştırıcı; "Geride kalan sezonda pandemiden dolayı tribünde seyirci olmadığı için ben de çok fazla keyif alamadım. O günleri özledik. Taraftarsız bir müsabakanın keyfi olmaz. Onların tribünde olması, bize cesaret, rakibe gözdağı vermesi çok kıymetli. Salgının bitmesiyle beraber taraftarlarımızla yeni statta, yeni bir enerjiyle bu yola gireceğiz. Taraftarlarımızın da takımımızın arkasında olmasını arzu ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)