GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2021 09:10   Güncelleme : 22-06-2021 09:10

HEDEF; VAKALARI 50'NİN ALTINA DÜŞÜRMEK

HEDEF; VAKALARI 50'NİN ALTINA DÜŞÜRMEK

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Vali Tuncay Sonel, Ordu’daki vaka sayısının 50’nin altına düşürmek için yoğun çaba sarf edildiğini söyledi.İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından “Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Sunumu” yapılarak, pandemi sürecinde yürütülen çalışmalar, yapılan testler, hastane kapasite doluluk oranları, yoğun bakım doluluk oranları, denetim verileri, filyasyon ve aşı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunuldu ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve öneriler dile getirildi.

Aşılama çalışmalarında hedef nüfusun 585 Bin olduğunu dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu yaş gruplarına göre aşılama çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz." dedi.

Emniyet, jandarma ve zabıta birimlerince denetim görevinin aksatılmadan sürdürüldüğünü belirten Vali Sonel, “Hiçbir türlü rehavete kapılmadan Covid-19 salgını ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Nüfus hareketliliğinin yaşandığı bu yaz aylarında da tedbiri elden bırakmadan bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu arada aşılama çalışmalarına da ağırlık vererek, hedeflediğimiz nüfusu aşılamış olacağız. Normalleşme sürecine tam anlamıyla geçebilmemiz için aşılama çalışmaları çok önem arz ediyor. Aşı yaptırmayan vatandaşlarımıza mahalle muhtarlarımız, cami imamlarımız yardımcı olmalılar. Bu konuda herkese büyük görev düşüyor. Aşı takvimine göre aşılama zamanı gelen herkesin aşısını yaptırmasını istiyoruz” diye konuştu.

Haber merkezi