GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 11:40   Güncelleme : 19-07-2021 11:40

"HAVA YOLU DEĞİL, SARAYIN YOLU"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Ordu-Giresun Havalimanı’nın sefer sayıları vatandaşın taleplerini karşılamıyor. Sefer sayıları artacağı yerde azalıyor. Bilet fiyatları ise el yakıyor. ‘Hava yolunu halkın yolu yaptık’ diyorlardı. Bu fiyatlarla olsa olsa sarayın yolu olur” dedi.

"İlgi var ama..."

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, şu değerlendirmelerde bulundu:

Ordu-Giresun Havalimanı açıldığı 2015’ten bu yana 5 milyona yakın yolcuya hizmet vermiştir. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen konuklar havaalanımızı yoğun bir şekilde kullandılar. Görülüyor ki ilgi oldukça fazla. Ama maalesef yetkililer bu ilgiye karşılık veremiyor.

"Sadece Ankara ve İstanbul'a var"

Sefer sayıları az. İstanbul ve Ankara seferlerinin artırılması ve İzmir, Antalya ve diğer illere de seferlerin düzenlenmesi gerekiyor. Bir diğer konu da bilet fiyatlarının yüksekliği. Yani bir fırsatçılık ortaya konuluyor. Rakamlar özellikle yaz döneminin yoğunluğundan dolayı inanılmaz boyutlara ulaştı. Bilet fiyatlarının da mutlaka makul fiyatlara çekilmesi gerekiyor.

"Bilet fiyatları cep yakıyor"

İki sorunumuz var. Birincisi sefer sayıları vatandaşın taleplerini karşılamıyor. Özellikle son üç yıla baktığımızda sefer sayılarının her geçen yıl azaldığını görüyoruz. İkincisi ise bilet fiyatları gerçekten el yakıyor. ‘Hava yolunu halkın yolu yaptık’ diyorlardı. Bu fiyatlarla olsa olsa sarayın yolu olur. Maalesef halk o hava yolunu sefer sayılarının eksikliğinden ve bilet fiyatlarının yüksekliğinden kullanamıyor."

Haber merkezi