GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2021 08:16   Güncelleme : 17-11-2021 08:16

HATIRLANMAK BİR GÜN DEĞİL…

​​​​​​​Vali Tuncay Sonel’in başlattığı “Hatırlanmak Birgün Değil, Her Gün” projesi kapsamında Ordu’da 35 bin 58 engelli evlerinde ziyaret edilerek, hatırları soruldu.

HATIRLANMAK BİR GÜN DEĞİL…

Vali Tuncay Sonel eşi Handan Sonel ile birlikte “Hatırlanmak Bir Gün Değil, Her Gün” projesi kapsamında, engeli olan vatandaşlarımızı, evlerinde ziyaretlerini sürdürüyor. Önceki gün eşi Handan Sonel ile birlikte Altınordu İlçemizde ikamet eden ve engeli olan 4 aileyi evlerinde ziyaret ederek, devletin şefkatini ve sıcaklığını hissettiren Vali Tuncay Sonel, “Her zaman sizlerin yanındayız” mesajını verdi.

Engelliler tespit edildi

“Hatırlanmak Birgün Değil, Her Gün” projesi kapsamında, Ordu genelinde yaşayan engeli bulunan vatandaşlarımızın tespiti için bir çalışma başlatan Vali Tuncay Sonel, 19 ilçede engeli olan vatandaşlarımızı tespit ettirdi.

Evleri sıcak mı, bakılacak

“Proje kapsamında Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakam arkadaşlarımız, Belediye Başkanlarımız, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü çalışanlarımız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız, Muhtarlarımız, Öğretmenlerimiz, İmamlarımız ile birlikte bir yılı aşkın süre içinde tespit ettiğimiz 35 Bin 58 engeli olan vatandaşımızın evlerine gidilerek, ziyaret edildi” diyen Vali Sonel, “Ziyaret edilen engeli olan ailelerimizin evlerinde sobaları yanıyor mu? Pencerelerinden soğuk geliyor mu? Durumları nasıl? Bir ihtiyaçları var mı? Çalışma arkadaşlarımız olarak bizzat evlerine gidilerek yerinde tespit edilerek, görülmüş oldu” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Nuri Aşçı ile Akyazı Mahallesi Muhtarı Hakan Sarı da hazır bulundu. Haber merkezi