GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 21:00   Güncelleme : 02-07-2021 16:37

HANİFE, YENİDEN ORDU'YA GELİYOR

HANİFE, YENİDEN ORDU'YA GELİYOR

Kuzey Yıldızı Dizisini Hanife’si Ferda Kaynar, tiyatro oyunu ile Ordu’ya geliyor.

 

Bu sene 23. Yılını kutlayarak, Karadeniz Bölgesindeki en uzun soluklu özel tiyatro olmanın kıvancını yaşayan Düşevi Oyuncuları pandemideki normalleşme ile birlikte sezona hızlı bir başlangıç yaptı.

Bir Kadın Uyanıyor adlı Sevilay Saral’ın yazdığı, Aysel Yıldırım’ın yönettiği , Ferda Kaynar oynadığı oyun, gerçek yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak yazıldı. Bir kadının evliliği sürecinde, kocası ile yaşadıkları değişimi ve başından geçen tatsız olayları anlatıyor. Toplumumuzda Kadın Olmak ve Bedel Ödemek olguları üzerinden bizim için sıradanlaşan, ama insanların ömür diye yaşadıkları acıları çok akıcı, kimi zaman traji-komik bir dille anlatmış yazar Sevilay Saral. Yönetmen Aysel Yıldırım ise bu oyunda daha önce oyuncu olarak bulunduğu için değişik bir reji mantığı geliştirmiş. Aysel Yıldırım çok başarılı bir tiyatro insanı ,2018 yılında “ZABEL” adlı oyunla “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinin de Tiyatro dalında “En Başarılı Kadın Oyuncu”, Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde de İstanbul’da En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini aldı.

Ferda Kaynar ise 20 yıllık bir oyuncu. Kimya Bölümü Mezunu, Üniversite Tiyatrosundan sonra 1998 yılında Düşevi Oyuncuları ile profesyonel oldu. Sahnedeki olağanüstü enerjisi zaman içerisinde çeşitli ödüller almasını ve dizi filmlerde oynamasını sağladı. 26 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen bir törenle Tiyatro Gazetesi “Başarı ve Emek” ödülü alan Ferda Kaynar “Bu oyunda oynamak beni çok heyecanlandırıyor. Düş kurmayı unutmayan, ama erkek masallarına da kanmayan kadınların olduğu bir dünya istiyorum ve bunun için bir oyuncu olarak elimden geleni yapacağım ” dedi.

Ferda Kaynar Show TV’de yayınlanan “Kuzey Yıldızı” adlı dizide Yıldızın Annesi Hanife rolünde iki sezon oynadı. Ordu’da çekimi yapılan dizi ile birlikte kentte bir çok seveni ve izleyici kitlesi oluştu.

Haber merkezi