GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 08:04   Güncelleme : 26-11-2021 08:04

HAMİLELERE AŞI TAVSİYESİ!

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, covid-19 aşısının gebelere ve karnında taşıdıkları bebeklere zarar vermediğini açıklayarak, aşılarını olmalarını istedi.

HAMİLELERE AŞI TAVSİYESİ!

Gebelerin pandemiden korunması için aşı olmasını tavsiye eden Başkan Coşkun, aşının gebelere ve karınlarındaki bebeklere zararı olmadığını açıkladı.

Korunmak için aşı şart!

Pandemi ortamından korunmak için aşı olunması gerektiğini söyleyen Başkan Coşkun, Gebelere seslenerek, “Değerli Gebelerimiz! Sizler bu toplum için çok önemlisiniz. Çünkü hem siz hem de karnınızda taşıdığınız yavrunuz bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak sağlıklı nesiller içerisinde olmalıdır. Bunu yapabilmek için öncelikle sizin ve yavrunuzun sağlıklı olması, pandemi ortamından yara almadan çıkması lazımdır. Pandemi ortamından korunmak için yapılabilecek en önemli iş mutlaka ve mutlaka aşı olmaktır.” dedi.

Aşısız olanlar sıkıntıya düşüyor

“Aşısız olanların ne şekilde sıkıntıya düştüklerini her gün sosyal medyadan, basından, medyadan görmekteyiz.” diyen Başkan Coşkun, “Bunlara hiçbir şekilde itimat etmezseniz bile mutlaka sizi takip eden bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı vardır. Yoksa bile bütün hastanelerdeki kadın hastalıkları ve doğum uzmanları bu konuda sizi bilgilendirmek amacıyla oradadırlar. Lütfen kendilerine gidin ve aşı olmanızın bebeğinize hiçbir etki yapmayacağını, hiçbir sıkıntıya düşürmeyeceğini, hem sizi hem bebeğinizi koruyacağını iyice öğrenin ve bir an önce koronavirüse karşı aşınızı olun.” diye söyledi.

“Hem bebeğinizi hem de kendinizi koruyun"

Hem bebeğin hem de kendi sağlıkları için aşı olmalarını söyleyen Başkan Coşkun, “Hem bebeğinizi koruyun hem de kendi sağlığınızı koruyun. Bu konu çok önemlidir mutlaka ve mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarımız bu konuda sizleri bilgilendireceklerdir. Yeter ki siz oraya kadar gidin kendilerine bu bilgiyi sorun.” diyerek belirtti.

Ordu Hayat/Gözde Özgür