GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 08:04   Güncelleme : 11-10-2021 08:04

"HALKIN MALLARINI SATIYORLAR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Topçam Barajı'nın satılmasına tepki göstererek, "Enerji zamlarının sorumlusu halkın malını kendi malı gibi satan iktidardır."

'Boşalttıkları devlet kasasını, devlet malını satarak doldurmaya çalışıyorlar' diyen Torun, Orduda Melet ırmağı üzerine inşa edilen devlete ait Topçam Barajı’nın özel bir şirkete satılmasına sert tepki gösterdi.

Torun, yaklaşık 50 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayan barajın satış maliyetinin halkın sırtına yükleneceğini belirterek, Halkın parasıyla yapılan devlet mallarını bir bir satan bu iktidar ne yerlidir ne de millidir. Daha kış gelmeden enerji fiyatlarına yapılan zamların ve önümüzdeki aylarda daha da ağırlaşacak maliyetlerin tek sorumlusu, halkın malını kendi malı gibi satan bu iktidardır” dedi.

"Yeni zamlar kapıda"

'Topçam Barajı’nın satışının maliyeti de vatandaşımızın sırtına yüklenecek ve bu satış halkımıza yeni elektrik zammı olarak dönecektir' diyen Torun, sözlerini şöyle tamamladı; "Topçam Barajı, 50 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılıyor. Tüm dünyada enerji krizi yaşanırken ve enerji kaynaklarını korumanın önemi her geçen gün daha iyi anlaşılırken devletin elindeki barajların satılması nasıl bir zihniyetin ürünüdür?"

Haber merkezi