GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 08:45   Güncelleme : 18-02-2021 08:45

"HAKLARIMIZIN AŞINDIRILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

           

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz, Türk Medeni Kanunu’nun önemine dikkati çekerek, "Bu toplumu var eden temelleri bizler, kurtuluş ve kuruluş mücadelesinde kadın-erkek birlikte attık" dedi.

Türk Medeni Kanunu’nun kabul edilişinin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, başta Atatürk olmak üzere bu kanunun çıkmasında emeği olan herkese teşekkür ederek, "Türk Medeni Kanunu’nun kabulü ile birlikte, kadınlar sosyal hayatta ve aile yapısında yaşamın öznesi durumuna gelmiş ve özgürleşmiştir" dedi.

Açıklamasına, "Haklarımızın aşındırılmasına asla izin vermeyeceğiz! " diyerek devam eden Nilgün Yılmaz, şöyle konuştu; "Gerçek demokrasinin ve eşit yaşam koşullarının oluşması için, ilk seçimlerde kadın düşmanlarını sandığa gömeceğiz. İnsanca ve eşit bir yaşam için, ülkemizin kaderini bizler değiştireceğiz. Değişim için dayanışmayla ördüğümüz ağları her gün yeniden güçlendiriyoruz, güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu toplumu var eden temelleri bizler, kurtuluş ve kuruluş mücadelesinde kadın-erkek birlikte attık. Bugün de bir an olsun geri durmayarak eşit, özgür, demokratik ve laik bir yaşam için devraldığımız bayrağı en önden ve ileriden taşıyoruz. Köklerimiz sağlam, köklerimiz derinde. Türk Medeni Kanunu’nun kabulünün 95. yılı hepimize kutlu olsun! " Haber merkezi