SPOR
Giriş Tarihi : 16-02-2021 23:56   Güncelleme : 16-02-2021 23:56

"HAK EDEN KAZANSIN"

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün bugün karşılaşacağı Adıyaman 1954 Spor'da Teknik Direktör Yavuz İncedal, maça değinerek; "Orduspor ile sakatlık olmadan fair-play çerçevesinde dostça bir maç oynayacağız. Daha çok mücadele eden ve hak eden kazansın" dedi.Daha önce profesyonel liglerde 6 şampiyonluk yaşayan ve Adıyaman 1954 Spor ile de 7. şampiyonluk için mücadele eden Teknik Direktör Yavuz İncedal, 52 Orduspor Futbol Kulübü ile oynayacakları maça hazır olduklarını söyledi.

"Kolay rakip yok"

İkinci devrede bütün müsabakalar zorlu geçecek. 5 takımın şampiyonluğa oynayacağı bir grupta 4 takımın da düşeceğini var sayarsak, sadece 52 Orduspor-Adıyaman değil, tüm maçlar zorlu olacak. Hiçbir maç kolay değil. Biz lig bütünlüğüne böyle bakıyoruz. 5 takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği bir gruptayız. Bütçe ve hedef olarak 5-6 tane çok sağlam takım var. Hem liderlik, hem Play-Off hem de ligde kalma mücadelesi olması her maçı zorlu kıldı. Kolay rakip yok. Gerçekçi olmak lazım" dedi.

"Hak eden kazansın"

52 Orduspor maçına da değinen tecrübeli çalıştırıcı; "Orduspor ile sakatlık olmadan fair-play çerçevesinde dostça bir maç oynayacağız. Daha çok mücadele eden, sahada daha çok koşan ve hak eden kazansın" diye konuştu.

"Gönlümüz 1. olmaktan yana"

Adıyaman 1954 Spor'un hedefinden bahseden İncedal, "Karakterimden dolayı hep yukarıyı istiyorum. Hedefi isteyen, hedefin içinde olmak istiyorum. Gönlümüz her zaman 1. olmaktan yana. Ama bizim için en kötü Play-Off olmasını istiyorum. Ama kolay değil. Lig uzun bir maraton. Bu maratonda çok şeyler gelişecektir. Bizim grupta lig birinci son 2-3 haftaya kadar belli olmayacaktır. Çekişmeli bir lig geçecek. Çünkü 3.Lig'in en zorlu grubuyuz. 6-7 tane zirveye oynayan takım var. Diğer gruplarda liderliği 2-3 tane takım zorluyor. Ama bizim grupta büyük bir yarış var. Çok sağlam, hedefe kilitlenmiş takımların olduğu bir gruptayız. Tek bir maçta alınan mağlubiyetler ya da galibiyetler şampiyonu ya da düşeni belli etmeyecek. Ancak daha az mağlup olanlar hedefe ulaşır" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)