GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 08:40   Güncelleme : 07-04-2021 08:40

GÜLYALI'YA MODERN BALIKÇI BARINAĞI!

GÜLYALI'YA MODERN BALIKÇI BARINAĞI!

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı Balıkçı Barınağı Modernizasyon Projesi’nde uygulanmak istenen tek tip yapının örneği tamamlanarak görücüye çıktı.Seçim döneminde söz verdiği projelerden birinde daha somut adım atmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Tepe, tamamlanan TİP-1 yapı içerisinde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

"Minimum alandan maksimum verim"

Balıkçı barınağımız gerçekten de ilçemize yakışmayan çarpık, harabe bir görüntüye sahip. Projeyi tamamlanarak ilçemiz için yıllardır göz ardı edilen önemli bir sorunu daha geride bırakmak için sabırsızlanıyoruz' diyen Tepe, şunları söyledi; "Tüm ayrıntıları değerlendirmeye aldık. Öncelikle Doğu Karadeniz sahillerinde modernize edilmiş balıkçı barınaklarını bizzat gezdim. Yetkililerden bilgi aldım. Eksisini artısını not ettik. Devamında bir proje ortaya çıkardık. Balıkçı Kooperatifimizin üyeleriyle bir araya gelerek projeyi geçtiğimiz yıl kamuoyuyla paylaştık. Balıkçı esnafımızın da görüşlerini alarak projede belirli noktalarda revizyona gittik. Ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmeden en nihai içeriği ortak akılla belirledik. Balıkçılarımız için tüm ayrıntılar düşünüldü. Minimum bir alandan maksimum verimlilik sağlayarak içerisinde duş imkanı, tuvaleti, mutfağı ve dinlenme alanıyla konforlu bir model ortaya koyduk. Balıkçı teknelerinin yanaşabileceği şekilde TİP-2 model için de çalışmalarımız yakın zamanda başlayacak."

Tepe, "Yöre mimarisine uygun yapısıyla barınak alanı cazibe merkezi haline gelecek. Butik balıkçı restoran ve kafeleriyle insanların hafta sonu aileleriyle birlikte zaman geçirebilecekleri bir alanı hizmete sunacağız. Gülyalı’yı Ordu’nun balık mutfağı haline getirmek için özel bir gayretimiz var." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi