GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 08:55   Güncelleme : 02-04-2021 08:55

"GÜLYALI’NIN GELECEĞİYLE OYNADILAR"

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, "İmar uygulaması olmayan araziye kimse tek bir çivi dahi çakamaz. Yıllarca, ‘Gülyalı’da arsa fiyatları uçtu’ diye haber çıkaranlar Gülyalı’nın geleceğiyle oynadılar." dedi.

 

Gülyalı Belediyesi'nin öncülüğünde gerçekleştirilen imar uygulama çalışmalarıyla ilçenin önündeki yatırım engellerinin de birer birer ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

"Süreci başlattık"

'Biz laf değil icraat üreterek ilçemizin gelişiminin önündeki engelleri kaldıracak adımları kararlılıkla atmaya başladık' diyen Tepe, sözlerine şöyle devam etti; "Bu doğrultuda ele aldığımız imar uygulaması çalışmalarında; Gülistan Mahallemizde I. Etap’ta 21 hektar alanda son aşamaya geldik, II. Etap’ta ise 24 hektar alan uygulama çalışmalarımızı tamamladık. Gülistan Mahallemizde 3. etapta 18 hektarlık alanda, Turnasuyu Mahallemizde 1,4 hektarlık alanda ve Ürümbey Mahallemizde iki ayrı bölgede toplamda 11 hektar alanda imar uygulamasıyla ilgili süreci başlattık. Çalışmalarımız ilçemizin gelişim potansiyeli göz önünde bulundurularak mahalle mahalle, bölge bölge devam edecek."

İmar uygulaması çalışmalarında da şeffaflığa özen gösterdiklerini belirten Başkan Tepe, "Gülistan Mahallemizdeki uygulama çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıl mahallelilerimizle ve hak sahibi vatandaşlarımızla geniş kapsamlı bir toplantı ortaya koyduk. İmar ve Şehircilik personellerimiz ve uygulamayı gerçekleştiren harita mühendisliği şirketinin yetkilisi ile sürecin nasıl işlediğini açık bir şekilde anlattık." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi