GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 08:30   Güncelleme : 11-06-2021 08:30

GÜLYALI'DA YATIRIMLAR SÜRÜYOR

GÜLYALI'DA YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Yeniköy Mahallesi Sahil Sokak’ta kapsamlı bir çalışma yürüten Gülyalı Belediyesi ekipleri, sokağı alt ve üst yapısıyla modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Ekiplerimiz dört bir yandan ilçemizin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek için saha çalışmalarına devam ediyor. İlçe merkezimizde uzun yıllardır el atılmayan sorunların bir bir üstesinden geliyoruz. Diğer taraftan da Gülyalı’ya değer katacak, gelişimini sağlayacak çalışmaları hayata geçiriyoruz. Sahil Sokak’ta alt yapıda yağmur suyu giderlerimizi oluşturduk. Üst yapıda ise parkeleme çalışmalarına devam ediyoruz. Çalışmalar bittiğinde modern bir sokağı vatandaşlarımızın hizmetine sokacağız.” dedi.

"Değişim hissedilecek"

Son dönemde gerçekleşen atılımlara dikkat çeken Başkan Tepe, “Bu süreçte kamu ve özel yatırımlarla ilçe merkezinde önemli çalışmalar gerçekleşiyor. İlçe şantiyeye dönmüş durumda. Gülyalı Belediyesi olarak Sağlık Parkı’nı tamamlayarak hizmete açtık. Yeniköy Mahallemizde bulunan parkı da sil baştan yeniliyoruz. 13 No’lu Sokak’ta parkeleme çalışmalarını tamamladık. Bu alanda emlak hareketliliği yaşanıyor. Büyükşehir Belediyemizce Kano Park olarak adlandırılan Durgun Su Sporları Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çikolata Park içerisinde farklı konseptlerde projeler geliştiriliyor. Özel sektörün ilçe merkezinde yatırımları hiç olmadığı kadar hızlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi projeleri için somut gelişmeler yaşanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın cephe iyileştirme hibesiyle ilgili ihale sürecinde son aşamaya geldik. İlçe merkezinde karayolu güzergâhındaki evlerin cepheleri yenilendiğinde Gülyalı’daki değişim daha net bir şekilde hissedilecek. Bir bütün olarak değerlendirdiğimizde Gülyalı, önemli projelerin teker teker hayata geçtiği bir dönemi yaşıyor." diye konuştu.

Haber merkezi