GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 08:10   Güncelleme : 03-05-2021 08:10

GÜLYALI'DA İMZALAR ATILDI

GÜLYALI'DA İMZALAR ATILDI

Gülyalı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında belediye işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı.

 

'Belediyemiz, belediyemizin şirketi GÜL-BEL, işçilerimizin sendikası Belediye-İş ve işveren sendikası SODEMSEN görüştüler, konuştular ve sonunda bir karara varıldı' diyen Tepe, "Ülkemizin şartlarını ve belediyemizin imkânlarını da göz önünde bulundurarak yeni dönemi belirledik. İşçi bayramı öncesinde imzaların atılmasını anlamlı buluyorum. Emek en yüce değerdir. Emeğin, alın terinin yanında olmayı sürdüreceğiz. Önümüzdeki 3 yılı kapsayacak bu sözleşmenin işçilerimiz ve aileleri için hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

İmza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Belediye-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Kadir Altun, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik şartlar göz önünde bulundurularak işçilerimiz için hayırlı olacak bir sözleşmeye imza attık” dedi.

Haber merkezi