GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 09:20   Güncelleme : 26-04-2021 09:20

GÜLYALI’DA 6 SAATLİK BAYRAM COŞKUSU

GÜLYALI’DA 6 SAATLİK BAYRAM COŞKUSU

Gülyalı Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da bayram coşkusunu mahallelere taşıdı. 13 mahallede 6 saat boyunca bayram coşkusunu yaşattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu okul öncesi eğitim öğrencileriyle başlatan Başkan Tepe, onlara boyandıktan sonra yıkanıp tekrar giyilebilen Gülyalı logolu tişört hediye etti. Öğrenciler ilk boyamalarını başkan ağabeyleri ile birlikte yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

Palyaçolar çocukları coşturdu

23 Nisan’a özel şarkı ve marşlar eşliğinde Şenlik Otobüsü yine mahallelerimizin yolunu tuttu. Müziği duyan çocuklar balkon ve pencerelere koşarak veya kapıya çıkarak karşılarında palyaçoları gördüler. Palyaçolar çocuklara çikolata ikramında bulunarak onları sevindirdiler.

Şenlik Otobüsüyle birlikte mahalle mahalle gezen ve çocukların bayramını kutlayan Başkan Tepe, “Gülyalı’da milli bayramlarımızı coşkuyla kutlamayı sürdüreceğiz. Cumhuriyeti hayal eden, bu hayali memleketin tüm çocukları için gerçek kılan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde daha büyük hayallerin peşindeyiz” dedi.

Kaymakamlığın gerçekleştirdiği konvoya da katılan Ulaş Tepe, Kaymakam Aydın Yanık’la birlikte çocuklara hediye takdiminde bulundu. Haber merkezi