GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 08:45   Güncelleme : 19-02-2021 08:45

GÜLYALI BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜK MÜCADELE!

GÜLYALI BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜK MÜCADELE!

Kar yağışının etkili olduğu ilk dakikalardan itibaren sahada karla mücadele eden ekiplerimiz, ortaya koyduğu dört dörtlük performansla büyük takdir topladı. Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin devamlı olarak sahadaki çalışmaları koordinesiyle ilçe genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Meteorolojiden gelen uyarılara göre günler öncesinden tedbirli olduklarını ve hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Başkan Tepe, “Kar yağışının başlamasıyla birlikte ekiplerimizi sahaya yönlendirerek 13 mahallemizin tamamında 7/24 esasına göre bir mücadele ortaya koyduk. Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için 2 gün boyunca yoğun bir şekilde yağan karla mücadele ettik. İlçemizde sağlık merkezi, jandarma, kaymakamlık gibi kamu kurumlarımızın yollarıyla birlikte ana güzergâhları devamlı olarak açık tuttuk. Kar yağışının sona ermesinin ardından 24 saat geçmeden ara güzergâhlar da dahil olmak üzere bütün yollarımızı ulaşıma açık duruma getirdik” dedi.

 

Seferberlik...

Gülyalı Belediyesi’nin saha faaliyetlerini yürütürken rutinin dışına çıkan, vatandaşının yüzünü güldüren bir anlayışla hareket ettiğini ifade eden Başkan Tepe, “Bu süreçte sadece kapalı olan yolları açmadık. Vatandaşlarımızın gönüllerine giden yollarımızı da hep açık tuttuk. Ekmek arabasının ulaşmadığı noktalara ekmek taşıdık. Sokaklarda oynayan kardeşlerimize kek, çikolata ikram ederek oyunlarına tat kattık. Düzenli olarak tedavi olması gereken diyaliz hastalarımızı hastaneye götürüp hanelerine kadar ulaştırdık. Evde sıkılıp kitabı olmadığı için bizlerden kitap talep eden vatandaşlarımıza dahi kitap temin ettik. Sokak hayvanlarımızın beslenmesine bu süreçte daha da özen gösteriyoruz. Seferberlik ilan ederek ortaya koyduğumuz tüm bu çalışmalarla hizmetteki farklılığımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Buzlanmaya dikkat!

Kar yağışının bittiğini ancak karla mücadele çalışmalarının devam ettiğinin altını çizen Başkan Tepe, “Açık olan yollarımızda genişletme çalışmaları devam ediyor. Bir taraftan da buzlanmaya karşı mücadeleye başladık. Vatandaşlarımızın da tedbirli olmaları gerekiyor. Kar lastiği olmadan trafiğe kesinlikle çıkılmamalı” dedi.

Haber merkezi