GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2021 23:12   Güncelleme : 07-11-2021 23:12

“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN GÜÇLÜ MALİ MÜŞAVİRLER”

Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır Baş, güçlü ekonomilerin kayıt dışının azaldığı ekonomiler olduğunu belirterek, kayıt dışı ile mücadele etmek için de güçlü Mali Müşavirlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

“GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN GÜÇLÜ MALİ MÜŞAVİRLER”

4’ncü dönem geçici verginin kaldırılmasının TÜRMOB ve odaların bir başarısı olduğunu belirten Bahadır Baş, “başta Sayın Genel Başkanımız Emre Kartaloğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Önce ülke çıkarı

“Tüm kurum ve kuruluşlarımızla karşılıklı anlayış ve iş birliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalarda elde edeceğimiz her başarı, ülke ekonomimizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayacaktır” diyen Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, şunları ifade etti;

“Mesleğimizle ilgili taleplerimiz mesleki çıkar talebi değildir. Gündeme getirdiğimiz taleplerin karşılanması ülke ekonomisine, işletmelere ve doğal olarak meslektaşlarımıza katkı sağlayacaktır. Taleplerimizin ısrarla takipçisi olmak, haklı taleplerimizi kamuoyu desteği ile gündemde tutmak çözüme giden en önemli yolu oluşturuyor.

Bizsiz ekonomik zafer mümkün değil

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, 1 Mart 1922 tarihinde yaptığı konuşmada; ‘Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar, iktisadi zaferlerle desteklenmezse payidar olmaz, az zamanda sönerler’ demiştir.

Bu sözleri aslında bu günlerimize de ışık tutuyor. Gerçekten ülke ekonomilerin güçlü olmasının önemi bugünlerde daha iyi anlaşılıyor. Güçlü ekonomiler kayıt dışının azaldığı ekonomilerdir. Kayıt dışı ile mücadele etmek için güçlü mali müşavirlere ihtiyaç vardır.

Bizden faydalanın

Üzülerek söylüyorum ülkemiz mali müşavirlik mesleğinin öneminin henüz bu gücünün farkında değil. Bunu ekonomiye baktığımızda da görüyorum. Mali müşavirlerin denetim gücünden, inceleme gücünden, kontrol gücünden, verileri ve sayıları yorumlama gücünden, doğru okuma gücünden daha fazla faydalanılması ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Ekonomik zaferler için mali müşavirlik mesleği mutlaka güçlendirilmelidir.” Gözde Özgür/Ordu Hayat