GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 13:43   Güncelleme : 30-05-2021 13:43

Grup yoluna sıcak asfalt

Grup yoluna sıcak asfalt

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’nin 5 mahallesini yakından ilgilendiren grup yolunu sıcak asfalt konforuyla buluşturuyor. Toplam 8 kilometre uzunluğundaki güzergahta çalışmalar başladı.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da asfalt seferberliği sürüyor. Mahalle ve grup yollarını asfalt ve betonla buluşturan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, on yılların sorunlarını bir bir çözüme kavuşturuyor. 19 ilçede belirli bir program çerçevesinde devam eden çalışmalarla, vatandaşlara standardı yüksek bir ulaşımın kapıları aralanıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesine bağlı Cevizdere, Denizbükü, Tepeköy, Başköy ve Yaylalı grup yolunda, sıcak asfalt öncesi altyapı çalışmalarını tamamladı. Büyükşehir ekipleri, toplam 8 kilometre uzunluğundaki yol ağında 3 bin 500 metrelik güzergahı sıcak asfalt ile buluşturdu. Toplam 5 mahalleye hizmet verecek olan yol, Kumru ilçesine de alternatif geçiş imkanı sunuyor.

Konforlu ulaşım

Çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini ifade eden mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler. Mahalle sakinleri, “Bu yol 5 mahallemizi yakından ilgilendiren bir güzergahtı. Yıllardır çilesini çektik. Sıcak asfaltla birlikte bizler de konforlu bir yola kavuşacağız. Bu büyük yatırımdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.