GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 21:43   Güncelleme : 01-05-2021 22:23

GRİ PASAPORT BU KEZ ULUBEY'E UZANDI!

GRİ PASAPORT BU KEZ ULUBEY'E UZANDI!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Gri pasaport uygulaması ile Ordu Korgan Belediyesi’nden Almanya’ya insan götürüldüğü skandalından sonra Ulubey Belediyesi’nin de ikinci bir skandala imza attığını duyurdu.

Adıgüzel, Ulubey Belediye Meclisinin 28.07.2020 tarihinde yapılan toplantı gündemi ve alınan karar ile 53 kişilik isim listesini paylaştı.

Adıgüzel, sosyal medya hesabından “Bilin bakalım Ordu ilimizden Almanya'ya ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek' adıyla insan götüren ikinci ilçe belediyesi hangisidir?” diye sordu. Vatandaşların tahminlerini alan Adıgüzel, bu ilçenin Ulubey olduğunu açıkladı.

Adıgüzel sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Gri pasaport uygulaması ile Ordu ilimizden Almanya’ya insan götürmek için Korgan'dan sonra ikinci ilçe Ulubey Belediyesi.. Almanya’daki bilinen iş adamının davetiyle 53 kişiyi Almanya’ya göndermek için Ulubey Belediye Meclisinde karar alınmış. Listenin en başında AKP'li Ulubey Belediye Başkanı bulunuyor. Listenin çoğunun Ulubey dışından olduğu bilgisi de var.

Valilikten aldığımız bilgiye göre bir pasaport işlemi Ordu ilinden yapılmamış.

Şimdi Ulubey Belediyesi açık ve net açıklamak zorundadır. Sizin belediye olarak çoğu Ordu dışından olan bu 53 kişinin yurtdışına çıkışı için aracı olmaktaki amacınız ve Ulubey'in çıkarı nedir?

Devletin emniyeti, istihbarat birimleri bu işi araştırmalıdır. Cumhuriyet savcıları soruşturma başlatmalıdır. İçişleri bakanlığı bu kararı ve sonrasını ortaya koymak için gereğini yapmalıdır.” 

Haber merkezi