GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 09:04   Güncelleme : 06-10-2021 09:04

‘GOKISAFILMFEST’ DALGA TEMASIYLA BAŞLAYACAK

Güzelordu Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği bu yıl 22-23-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Ordu’da gerçekleşecek ‘GOKISAFILMFEST’, zengin bir programla sinema severlerle buluşacak.

‘GOKISAFILMFEST’ DALGA TEMASIYLA BAŞLAYACAK

GOKISAFILMFEST tanıtım programına Güzelordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal ile ekibinin yanı sıra Ordu Büyükşehir Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun, STK Temsilcileri ve sanatseverler katıldı.

Her yıl büyüyerek devam eden Festival kapsamında; bu yıl ulusal yarışmalı bölümün yanı sıra film gösterimleri, sinema sektöründeki deneyimli isimlerin birikimlerini aktardığı çeşitli atölye çalışmaları ve söyleşiler, konser ve masterclasslar sinemasever izleyicilerle buluşacak.

İlk yılında “Karadeniz”, ikinci yılında “Çocuk Hakları”, üçüncü yılında “Kadın Hakları” dördüncü yılında “Adalet” temalarıyla düzenlenen Festival’in yarışma bölümü her yıl bir önceki yıldan daha fazla ilgi gördü. Bu yıl 5.si düzenlenecek ‘GOKISAFILMFEST’te 2021 yılının teması “DALGA” olarak belirlendi.

Yeni yetenekler için önemli bir fırsat

Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal, “Derneğimiz tarafından her yıl Festival ve Festival kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması, yeni yetenekler için önemli bir fırsat. Sanat iyileştirir, birleştirir, düşündürür ve güçlendirir. Sinema sektörünün tüm paydaşları açısından, anlatmak istediklerinin seyirciye ulaşmasını teşvik etmek ve buna aracı olmak hepimizin heyecanı” açıklamasında bulundu. Başkan Tevfik Serdar Köksal “Dünyadaki film festivallerine baktığımızda da yerelde yapılan etkinliklerin endüstrideki yeri çok büyük. Anadolu bizim tarihimizin kalbi. Binlerce yıllık yaşanmışlıklarla dolu kadim topraklarımızın o gün olduğu gibi bugün de sanatla iç içe olmasını çok önemsiyoruz. Yarışmamız geçtiğimiz yıl uluslararası idi. 2 bin 825 yabancı ve yerli filmin katılmış olması, Türkiye’deki yerel organizasyonların uluslararası platformlarda da önemsendiğinin göstergesi” dedi.

Bu yılın sanatçısı “Zuhal Olcay”

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Kısa Film Festivali bu yıl itibari ile her yıl sanat’a üreterek katkı sağlayan bir sanatçıya adanacak. Bu yılın sanatçısı toplumsal konuları ele alan filmlerde usta oyunculuğuyla adından söz ettiren çok yönlü sanatçı Zuhal Olcay oldu. Festival; Zuhal Olcay’ın kendisinin seçeceği (kendisinin oynadığı) bir filmle açılacak. Festivalde ayrıca “Zuhal Olcay Kısa Film Seçkisi” katılımcılar ile beraber izlenecek.

GOKISAFILMFEST Yönetim ekibinde; Tevfik Serdar Köksal-Başkan, Uğurcan Ataoğlu Kurumsal İletişim Direktörü, Mine Alpar-Festival Direktörü, Gülçin Üstüntaş ve H. Sercan Poyraz’da üye olarak yer alıyor. Festivalin 2021 yılı Seçici Kurulu ise Ömür Atay-Yönetmen& Senarist, Müge Turalı-Yapımcı, Ayris Alptekin-Kurgucu, Zeynep Arısoy-Yönetmen, Selim Atakan-Müzisyen, Levent Erden-Akademisyen ve Özge Özacar-Oyuncu olarak belirlendi.

Ordu Hayat/Soner Özdemir