GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 20:30   Güncelleme : 14-09-2021 18:09

GENÇ ANNE ÖLDÜ, YAVRUSU KURTULDU

GENÇ ANNE ÖLDÜ, YAVRUSU KURTULDU

 

Koronavirüs nedeniyle kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi öncesi erkek bebeği sezaryenle alınan ancak tüm çabalara rağmen yaşamını yitiren 8 aylık hamile Havva Cağcağ (30), Korganda son yolculuğuna uğurlandı.

Samsun'da yaşayan 8 aylık hamile Havva Cağcağ, 3 hafta önce rahatsızlanınca Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan muayene ve tetkiklerde koronavirüs testi pozitif çıkan ve tedavi öncesi sezaryen doğuma alınan genç anne, dünyaya erkek bir bebek getirdi.

Doğum sonrası koronavirüs tedavisine başlanan Cağcağ'ın, 1 hafta önce durumu ağırlaştı ve entübe edildi. Cağcağ, önceki gün hayatını kaybetti. Cağcağ'ın hamile olması nedeniyle aşı yaptırmadığı belirtildi. Bebeğin ise sağlık durumunun iyi olduğunu bildirildi.

Hayatını kaybeden Havva Cağcağ için Korgan ilçesine bağlı Yukarıkozpınar Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine genç annenin polis eşi Mustafa Cağcağ, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ile yakınları ve sevenleri katıldı. Haber merkezi