GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 08:10   Güncelleme : 31-08-2021 08:10

GELECEK PARTİSİ'NDEN ORDU ÇIKARMASI

GELECEK PARTİSİ'NDEN ORDU ÇIKARMASI

Gelecek Partisi Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Semih Temurci ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu, Ordu'ya bir ziyaret gerçekleştirerek, hem partililerle bir araya geldiler hem de basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

 

Öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan Gelecek Partisi İl Başkanı Av. Ali Safa Aydın, ziyaretlerinden ötürü Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Semih Temurci ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu'ya teşekkür ederek, güzel çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

"İyi ki hep beraberiz"

Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu; "Bende Orduluyum. Son 1.5 yılda Ordu'ya 6. gelişim. Güzel bir teşkilat yapısı oluşturmaya gayret ediyoruz. Hem teşkilatlarımıza moral motivasyon olması hem de bir gurbetçi şehri olan Ordu'da bulunan hemşehrilerimiz  kaldığı şehirlere dönmeden şehrimizi ziyaret etmek istedik. İyi ki Orduluyuz, iyi ki hep beraberiz." dedi.

"Fındığa neden para verilmiyor?"

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Semih Temurci, "Partimiz 1.5 yaşını henüz doldurdu. Türkiye'de adım atmadık yer bırakmama yeminimiz var. Bir haftada gezdiğim 9. şehrim Ordu oldu. Genel başkanımızla birlikte illerimizi, ilçelerimizi, köylerimizi adım adım dolaşıyoruz. Her yerden Ordu'ya selam getiriyoruz. Ordu niçin göç veriyor? Neden fabrika yok, liman yok, demiryolları neden çöküyor? Fındığa neden para verilmiyor?" dedi.

"Demokrasi ortadan kaldırılmaya başlandı"

Temurci, sözlerine şöyle devam etti; "12 yaşından beri siyasetin içindeyim. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile yeni bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk zorunlu oldu. Zulme ve zorbalığa Karadenizli hiç bir zaman boyun eğmez. % 49.5 ile seçilmiş bir Başbakanın al aşağı edilmesine boyun eğmeyeceğimizi söyledik. Fakat o dönem Davutoğlu, ülke ve parti zarar görmesin dedi. Cumhurbaşkanına bu ahlaki tabloda artık sizinle siyaset yapmam mümkün değil deyip İstanbul İl Başkanlığımı bıraktığımda 38 yıllık siyasi yaşamımı da kapatmak gibi bir niyetim vardı. 2018 yılı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye çok farklı bir yere evrilmeye başladı. Bu millet son 200 yıldır bu topraklarda büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadelenin aslında bir demokrasi, hak arama ve özgürlükler mücadelesi olduğunu biliyoruz. 2018'den sonra bir değişim ortaya çıkmaya başladı. Bize nefes aldıran demokrasi adım adım ortadan kaldırılmaya başlandı. Demokrasinin olmazsa olmazı kuvvetler ayrılığıdır. Yasama, yargı ve yürütmenin birbirini karşılıklı olarak denetleyemediği sistemin adı demokrasi olmaz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte herhalde Amerikan Başkanlık Sistemine benzer bir model geliyor beklentisi içindeyken, gece yarısı kararnameleriyle birilerinin görevden alınıp bir başka birilerinin göreve getirildiği, meclisin esamesinin okunmadığı bir dönem başladı. Yasama ve yürütmenin yaptığı işlerin hukuka uygunluğunu denetleyecek yargı nerede duruyor diye baktığımızda, değiştirilen bütün yargı sisteminin adeta yürütmenin tahakkümüne girdi. Bizim kimseyle kavgamız yoktur. Bize karşı sitemkar olanlar bugün bizden helallik istiyorlar. Siyaset bir mücadele işidir. 152 kahraman adamla biz bir yola çıktık." dedi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü