SPOR
Giriş Tarihi : 12-10-2021 23:52   Güncelleme : 12-10-2021 23:52

GELECEĞİN KALECİSİ YETİŞİYOR

GELECEĞİN KALECİSİ YETİŞİYOR

TFF 3. Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol Kulübü'nün U15 Takımında forma giyen 2006 doğumlu genç file bekçisi Yusuf Ali Döngez, yeteneğiyle dikkat çekiyor. Antrenmanlarda bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle çalışan genç kaleci, Ordu'nun yetiştirdiği en iyi kalecilerden biri olmaya aday.

Yusuf Ali Döngez, sürekli üzerine koyuyor...

Antrenmanlarda gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yusuf Ali Döngez, geleceğin önemli kalecileri arasında gösteriliyor.

Orduspor 1967 Futbol Kulübü U15 Takımında kaleci antrenörü Hamdi Bedir'in ellerinde kendisini geleceğe hazırlayan genç file bekçisi, kurtarışları, kalede duruşu ve futbol bilgisiyle izleyenleri kendisine hayran bırakıyor.

Babasının yolundan gidiyor

Orduspor'un eski kalecilerden ve Türkiye'nin sayılı başarılı kaleci antrenörlerinden biri olan Mustafa Döngez'in oğlu olan Yusuf Ali, babasının yolundan gidip iyi bir kaleci olmaya çok yakın.

15 yaşında olmasına karşın gösterdiği gayret ve çalışma azmiyle antrenörlerinin de takdirini toplayan Yusuf Ali, Türkiye'nin en iyi kalecilerinden biri olmak istiyor.

"Yusuf Ali'nin potansiyeli yüksek"

Orduspor 1967 Futbol Kulübü Altyapı Kaleci Antrenörü Hamdi Bedir, Yusuf Ali Döngez'in, profesyonel ligde olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek, "Antrenmanlarda konsantresi iyi, çalışmayı seven bir yapısı var. Karakteri düzgün bir çocuk. Yusuf Ali'den memnunum. Gayet iyi çalışıyor. Bir aksilik olmazsa ve aynı şekilde çalışmaya devam ederse, önünün açık olduğunu düşünüyorum. Şuan ki duruma göre, üst seviyede bir kaleci olacak gibi görünüyor. Çünkü yaşına göre önemli kalecilik özelliklerine sahip. Zaten Yusuf Ali'nin potansiyeli yüksek. Eğer fiziksel gelişimini de tamamlarsa, elit bir kaleci olabilir. Gelecek vaat eden genç bir kalecimiz. Profesyonel olmaya aday bir oyuncu" dedi.

Öte yandan Yusuf Ali Döngez, pandemiden dolayı oynanamayan liglerin yeniden başlayacak olmasıyla birlikte Orduspor 1967 U15 Takımının kalesini koruyacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)