GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2021 19:04   Güncelleme : 23-04-2021 19:04

"Geleceğimiz çocuklar"

Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı yayınladı.

Kaymakam Karahan, şunları söyledi; "Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ışığında Milli Egemenliğimizin ilan edilişinin 101. yıl dönümünü coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Milli Egemenliğe giden yolda kahraman ecdadımız, birlik ve beraberlik içerisinde, eşine az rastlanır azimli bir mücadele örneği göstermiş, 23 Nisan 1920’de açılan Büyük Millet Meclisi, milli iradenin üstünde hiçbir güç tanımayan Milletimizin tam bağımsızlık yolunda ilerleyişinin ilanı olmuştur.

23 Nisan’ın emanetçisi olan çocuklarımız, gelecek sizsiniz.

Sizler bu günün çocukları yarının büyükleri olarak; devletimizin, aziz milletimizin, demokrasimizin ve istiklalimizin bekasına yönelik tüm tehditlere karşı; ülkemizin geleceğine yön vererek, her geçen gün değişen ve gelişen dünyanın teknolojik imkanlarıyla birlikte bilime ve insanlık yararına katkı sunmak için büyük bir özveriyle çalışacağınıza inancımız tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum."

Haber merkezi