GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 08:45   Güncelleme : 11-06-2021 08:45

"FINDIKTA TARAFINIZI SEÇİN"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Meclis’te fındığa değinerek, bu yıl da taban fiyatını ilk dillendiren liderin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Ak Partili vekillerin fındık taban fiyatını 30 lira istemelerine karşın kendilerinin 35 TL istediklerini hatırlatan Adıgüzel, uluslararası bağlantılı yerli çetelerin de boş durmayarak fındığa düşük fiyat çalışması yaptıklarını öne sürdü.

"Boş durmuyorlar"

'Milli ürünümüz fındığı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilk dile getiren ve 35 TL bir taban fiyatı ilk söyleyen lider Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur' diyen Adıgüzel, şunları kaydetti; "Ardından Ak Parti Giresun ve Ordu vekilleri 30 TL. Demokrat Parti de 35 TL fiyat istemiştir. Bu arada haberler geliyor. Uluslararası bağlantılı yerli çeteler de boş durmuyor. El altından, yer altından fındığa düşük fiyat çalışması yapıyorlar. Bu vampirler, 3-5 kuruş komisyon için bu ülkenin milyarlarca lirasını, yabancı şirketlere peşkeş çekmeye utanmayan, yüzsüzlerdir. Bunlar bu milletin parasını dışarıya akıtan vatan hainleridir. Bunlarla iş tutan TMO veya bakanlık yetkilileri de, bunlarla aynı yerdedir. Şimdi beklenen, halkın ve vekillerin talebi yönünde 35 TL bir fiyat açıklamasıdır. Erdoğan da açıklayacağı fiyat ile bu emek ve ihanet ikileminde tarafını belli edecektir."

Haber merkezi