GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2021 08:05   Güncelleme : 01-09-2021 08:05

FİDANGÖR KAVŞAĞI TIKANMAYACAK

FİDANGÖR KAVŞAĞI TIKANMAYACAK

Büyükşehir Belediyesinin şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde başlattığı kavşak düzenleme ve yenileme çalışmaları Altınordu ilçesi Düz Mahalle Kışla Caddesi ile D010 Karayolu kesişiminde bulunan Fidangör Sinyalize Kavşağı ile devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarla Altınordu ilçesi Düz Mahalle Kışla Caddesi ile D010 Karayolu kesişiminde bulunan Fidangör Sinyalize Kavşağı’nda anayol üzerinde Giresun istikameti yönünden sağa şehir merkezine dönen araçlar için bir şerit oluşturularak trafik akışının yavaşlaması önlenerek aynı ışık süresinde daha fazla aracın geçişi sağlandı. Ayrıca, Kışla Caddesi üzerinde ışıkta yan yana bekleyen araçlar için 5,5 m olan şerit genişliği 6,5 m’ye çıkarılarak geçişlerin daha rahat yapılması sağlandı. Son olarak kavşak üzerinde yaya geçitlerine de düzenleme yapan ekipler, 4 faz çalışan sinyalizasyon sistemi 3 faza düşürerek bekleme sürelerini belirgin düzeyde azaltılmasını sağlandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, koordineli bir çalışma ile sıkıntılı görülen bir noktada çalışmaların başarıyla tamamlandığını söyledi. Haber merkezi