GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2021 08:35   Güncelleme : 21-04-2021 08:35

“FETÖ MUHBİRİYİM“ DİYE TEHDİT VE İFTİRA

“FETÖ MUHBİRİYİM“ DİYE TEHDİT VE İFTİRA

 

Ordu'da CHP'de uzun yıllar il başkanlığı görevinde bulunan önceki Baro Başkanlarından Av. Kenan Çebi'nin bir kişi tarafından sosyal medya aracılığı ile tehdit edilmesi ve FETÖ'cü olmakla suçlanması tepti çekti.

Yargıya intikal eden olay, Ş. Ü. adlı şahsın önce Av. Kenan Çebi'yi bürosunda ziyareti ve burada; “şimdilik aramız iyi, ama dikkat et şimdilik dostumsun, ben Ordu ilinin gizli fetö muhbircisiyim. Dilersem herkesi fetö iftirası ile içeri attırım” demesi ile başladı. Daha sonra bürodan “yanındaki avukat Fetöcü sende fetöcüye sahip çıkan birisin. O köpek sende köpeğin sahibisin, sizinle görüşeceğiz, Sizlerle uğraşıcam, başınıza gelecekler var şeklinde beyanlarda bulunarak ayrılması ile gelişti.

Adı gecen şahıs daha sonra Facebook sayfasına Av. Kenan Çebi ile ortağı Av. Hüseyin Lokman Düzgören'in resimlerini koyup altına da “FETÖ ŞÜPHELİLERİ” “KÖPEĞİN KENDİSİ” “KÖPEĞİN SAHİBİ KENAN ÇEBİ” “ORDU PLOT UYGULAMADA FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ALAN TEMİZLİK” yazdı. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, şahıs da bunu duyar duymaz resim ve yazıları sildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Haber merkezi