GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 08:30   Güncelleme : 31-03-2021 08:30

"FATURA YİNE MİLLETE YAZILDI"

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Cumhurbaşkanımız covid-19'a sorumlu arıyorsa, lebaleb kongrelere baksın. Yoldaşları, zenginliğine zenginlik katarken bu millet her geçen gün fakirleşmeye devam ediyor." dedi.Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın bugün Ordu'ya geleceğini hatırlatan Enginyurt, hem Ordu ve Altınordu ilçe binalarının açılışına katılacağını hem de Altınordu 1.Olağan Kongresi'nde yer alacağını söyledi.

"Umutlar yeniden söndü"

'Demokrat Parti olarak Ordu'dan yaktığımız meşaleyi bütün Türkiye'ye yayacak ve insanlarımız yeter artık söz milletindir diyecek, demokratları yeniden iktidarı getirecektir' diyen Enginyurt, şunları söyledi; "Türkiye'nin cesur yüreklere ihtiyacı var. Cumhurbaşkanı, lebaleb kongreleri yapıp covid-19'un artmasına sebep olduktan sonra şimdi Ramazan'da esnaf kapalı, hafta sonlarını kapattım dedi. Esnaf zaten iflas etmişti. Açıldım diye umutlanırken, umutlar yeniden söndü. Böyle bir yönetim anlayışını şiddetle reddediyoruz. Cumhurbaşkanımız covid-19'a sorumlu arıyorsa, lebaleb kongrelere, kendi çevresine bakmalı. Ama gündemi değiştirmek adına yine fatura millete yazıldı. Yoldaşları, zenginliğine zenginlik katarken bu millet her geçen gün fakirleşmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımız milletin sesini duymuyor. Demokrat Parti bunun için geliyor. Partimize katılın, bu zulme son verelim.

"AKP vekilleri fındığa sahip çıkmıyor"

Mecliste, 'zaten sen devlet olarak yeterli fındık alamadın, fındığı 22.5 liradan 24 liraya revize et' dedin. Ama maalesef yine tekelci sermaye korunuyor, destek devam ediyor. Fındık yine 22 lirada. Bu sene don olayı fındıkta % 40 civarında bir hasar oluşturdu. Bu, fındık rekoltesinin gelecek yıl daha düşük olacak anlamına gelmesine rağmen fındıkta oynanan oyun devam ediyor. Devletimiz fındığa sahip çıkmıyor, Ordu'nun AK Parti vekilleri sahip çıkmıyor. İl Başkanı ile Ak Parti vekilleri, fındığı Nisan ayının sonuna kadar satın, 10-15 liraya düşer diyerek uyumaya devam ediyorlar."

"Erken seçime de hazırız"

Erken seçim konusuna da değinen Enginyurt, Demokrat Parti olarak 2023 yılında seçim olsun istediklerini belirterek; "Ancak hükümet götüremiyor. Götüremediği noktada erken seçim olursa, biz ona da hazırız." diyerek sözlerine son verdi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü