GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 09:20   Güncelleme : 04-06-2021 09:20

FATSA'YA MODERN BARINAK

FATSA'YA MODERN BARINAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Balıkçı Barınağı'nı şık ve modern bir barınak haline getirmek için çalışmalarına devam ediyor.Daha öncesinde birtakım incelemelerde bulunmak üzere Fatsa ilçesi balıkçı barınağına giden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, buranın daha modernize ve işlevsel hale getirilmesi için Fatsalı balıkçılara söz vermişti. İnceleme sonrasında da açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Fatsa Balıkçı Barınağında bir takım kaçak yapılaşmaların olduğunu gözlemledik. Bunlar Fatsa’mıza yakışmayan yapılar. Bu yapıları buradan hemen temizleyeceğiz. Fatsa Balıkçı Barınağı şık ve modern bir barınak haline gelecek” ifadelerini kullanmıştı.

Fatsa Balıkçı Barınağının atıl görüntüsünün rahatsız edici olduğu ve buranın Ordu’ya yakışmadığını ifade eden Başkan Güler, “Balıkçılarımızın böyle bir ortamda değil de daha modern ve işlevsel bir yerde çalışması, barınması ve depolama yapabilmesi için bölge mimarisine uygun yeni kulübelerin inşasına başladık. Burası tamamlandığında balıkçılarımıza kullanışlı ve verimli bir yer bırakmış olacağız” dedi.

Balıkçı esnafının barınma ve depolama ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan kulübelerden bu zamana kadar 21 adetinin inşası tamamlandı. Geriye kalan 9 adet kulübe de yapılıp bölge mimarisine uygun 30 adet kulübenin inşası tamamlanarak Fatsalı balıkçılara modern ve işlevsel bir alan kazandırılacak.

Haber merkezi