GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 09:05   Güncelleme : 30-03-2021 09:05

EŞYALARI KAYBOLAN ÇALIŞANA UYARI!

EŞYALARI KAYBOLAN ÇALIŞANA UYARI!

SES Ordu Şube Başkanı Ferit Ceylan, Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde flaş belleği ve kişisel eşyalarının olmadığını fark eden çalışanın, durumu hastane yönetimine bildirmesine karşın sözlü olarak ikaz edildiğini söyledi.Üyelerinin eşyalarının kaybolmasının ardından hastane yönetiminin konunun araştırılması için muhakkik atadığını aktaran Ceylan, atanan muhakkikin raporu doğrultusunda arkadaşlarına çalıştığı birim ile ilgili bilgileri flaş bellekte bulundurmaktan dolayı sözlü olarak ikaz edilmesi kanaatine varıldığını belirtti.

"Dilekçe yazmak suç mu?"

Hastane yönetimine; odasından eşyasının kaybolduğunu bildiren kişiye neden muhakkik adandığını soran Ceylan, dilekçe yazmanın anayasal bir hak olduğunu söylerdi, çalışanlar sorunlarını nereye ve nasıl yazmalıdır? diye sordu.

'Bilgi güvenliği açısından sağlık bakanlığının çalışanlara yönelik verilerin yedeklenmesi konusunda yazılar mevcutken flaş bellekte bilgi bulundurmak neden suç olsun' diyen Ferit Ceylan, "Bilgisayar veya bir evrak ta çalınabilirdi. Böyle bir durumda  suçlu yine üyemiz mi olacaktı? dedi.

"Adalet lazım"

Ceylan, sözlerini şöyle tamamladı; "Üyemiz başına gelen olayı hastane yönetimine sözlü ve yazılı olarak bildirmiş. Hastane yönetimi de "yavuz hırsız ev sahibini bastırır" anlayışı ile sadece üyemize sözlü ikaz cezası vermiştir. Çalışanların güvenli bir ortamda hizmet vermesini sağlamakla görevli hastane yönetimi ile ilgili hiç bir işlem yapılmamıştır. "Yazarsan dilekçeyi sonucun da bu olur" anlayışı ile süreç yönetilmiştir. Hastanenin adaletli bir yönetime ihtiyacı vardır. Adalet olmayan kurumda yönetimde olmaz, iş barışı da."

Haber merkezi