SPOR
Giriş Tarihi : 06-07-2021 21:30   Güncelleme : 06-07-2021 21:30

ESNAFSPOR SAHAYA İNİYOR

ESNAFSPOR SAHAYA İNİYOR

55 yıldan bu yana Türk futboluna ve Ordu amatörüne çok sayıda futbolcu kazandıran Esnafspor, zorlu geçen pandemi döneminin ardından altyapı antrenmanlarına başlıyor.

 

1.5 yıldan beri yeşil sahalardan uzak kalan tecrübeli antrenör Aziz Tokat'ın talebeleri, ilk fırsatta antrenmanlara başlamak için hazırlıklarını tamamladı.

Koronavirüs pandemisinin tüm sektörler olduğu gibi futbolu da olumsuz etkilediğini ancak önceliğin sağlık olduğunu aktaran Tokat, kurallara dikkat ederek antrenmanları gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Tokat; "Sporcularımı özledim"

Koronavirüsten dolayı uzun süreden bu yana futboldan, yeşil sahalardan uzak kaldık. Elbette sağlık da çok önemli ama futbolu, çocuklarımı ve sporcularımı özledim. Tam normalleşmeyle birlikte altyapı kategorilerinde sahaya inmeye hazırız. Bundan önce olduğu gibi altyapıya yine önem veriyoruz. Hatta daha da özen göstereceğiz. Çünkü sporcularımız uzun süreden bu yana futboldan uzak kaldı. Onları yeniden futbola kazandıracağız. Amacımız hem Türk futboluna hem de Ordu amatörüne hizmet etmek" dedi.

Öncelikle altyapı antrenmanlarına başlayacaklarını aktaran Tokat, sonrasında da Ordu 1. Amatör Küme müsabakaları için sahaya çıkacaklarını dile getirdi.

"Amacımız Türk futboluna oyuncu yetiştirmek"

Altyapının kendileri için her zaman öncelik olduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı; "Esnafspor için altyapı olmazsa olmazdır. Bu ne şartta olursa olsun böyledir. Bu doğrultuda altyapı oyuncularımızla antrenmanlara başlıyoruz. Amacımız Türk futboluna oyuncu yetiştirmek. Ama önceliğimiz karakterli sporcular yetiştirmek. Bu bugüne kadar böyle oldu. Bundan sonra da böyle devam edecek. Altyapımıza Ordu'daki tüm gençlerimizi bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)