SPOR
Giriş Tarihi : 07-09-2021 23:57   Güncelleme : 07-09-2021 23:57

ESNAFSPOR FUTBOL OKULU BAŞLIYOR

ESNAFSPOR FUTBOL OKULU BAŞLIYOR

Ordu amatörünün en köklü kulüplerinin başında gelen Ordu Esnafspor, geleceğin futbolcularını yetiştirmek için futbol okulunu başlatıyor.

Geçmiş yıllarda dört büyüklere, Süper Lig'e ve profesyonel takımlara çok sayıda oyuncu gönderen Ordu Esnafspor, benzer başarılar yakalamak için kolları sıvadı.

"Futbol öğrenmek isteyenleri bekliyoruz"

Ordu amatörünün efsane antrenörü Aziz Tokat, futbol okulu açacaklarını belirterek; "1.5 yıldan bu yana futboldan çok uzak kaldık. Futbolu çok özledik. Artık futbola, yeşil sahalara dönme vakti geldi. İlk iş olarak futbol okulumuzu açacağız. Hazırlıklarımızı tamamladık. Kayıtlarımız sürüyor. 10 Eylül'den sonra futbol okulumuzda gençlerimizle buluşacağız. Tüm futbol oynamak isteyen gençleri antrenmanlarımıza bekliyoruz" dedi.

"Futbolcular yetiştireceğiz"

Amaçlarının Türk futboluna yeni sporcular kazandırmak olduğunu aktaran Tokat, "Biz daha önce çok sayıda futbolcu yetiştirdik. İstiyoruz ki yine dört büyüklere, profesyonel liglere sporcular yetiştirelim. Bu konuda inançlıyız. Hem Türk futboluna hem de Ordu'daki profesyonel takımlarımıza oyuncular yollamak istiyoruz" diye konuştu.

Geçmişte olduğu gibi yine okullara bizzat giderek seçmeler yapacaklarını da aktaran Tokat, amaçlarının geniş ve güçlü bir altyapı oluşturmak olduğunu dile getirdi.

Ordu Esnafspor'da antrenmanlar efsane antrenör Aziz Tokat, Kartal Murat Tokat ve Alparslan Yavuz önderliğinde gerçekleştirilecek.

Altınordu Karşıyaka Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilecek antrenmanlar için Ordu Esnafspor'un ücretsiz servis hizmeti de vereceği kaydedildi.

Öte yandan Ordu Esnafspor'da futbol öğrenmek isteyenlerin 0536 299 39 74 numaralı telefonla iletişime geçerek kaydını yaptırabileceği bildirildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)