GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2021 08:15   Güncelleme : 19-01-2021 08:15

"ESNAFLARIMIZ KAN AĞLIYOR"

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, esnafların çok zor durumda olduğunu belirterek, esnafların HES kodu ile iş yerlerini açmasının sağlanması gerektiğini söyledi.

 

Esnaflara verilecek olan 750 lira kira yardımının hala yapılmadığını söyleyen Enginyurt, özellikle kafe, lokanta, restoran ve kahvelere kolaylık sağlanılarak yardımcı olunması gerektiğini kaydetti.

"Perişan durumdalar"

Esnafların artık dayanacak gücünün kalmadığını aktaran Enginyurt; "Esnaflarımız kan ağlıyor. Perişan durumdalar. Kafeler, lokantalar, restoranlar, kahveler 1 yıldır siftah edemediler. Evlerine ekmek götüremez haldeler. HES kodu ile alışveriş merkezlerine girilirken, uçağa binilirken, parti kongreleri yapılırken, içinde bulunduğu bu kötü durum ise esnafımızı her gün daha da perişan etmektedir." dedi.

"İş yerleri HES kodu iğle açılsın"

Hükümete seslenen Egninyurt; "Esnafımızın derdine bir çare olalım. HES kodu ile esnafımızın iş yerlerini artık açalım. Yoksa yarın esnaf bile kalmayacak. Hükümeti tekrar uyarıyorum; kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Bu milleti 750 lira kira veriyorum diyerek, onun da hale ödenmediğini biliyoruz. Kiraların en az 10 bin lira olduğunu biliyorken, bu yardım, yardım değildir. Yapılacak tek şey esnafımızın iş yerlerini tekrar açmasını sağlamaktır. Esnafımızın HES kodu ile iş yerlerini aşmasını sağlayıp, onlara sahip çıkalım." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi