GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 22:36   Güncelleme : 08-07-2021 16:56

ERBAŞ AÇILIŞLARA KATILDI

ERBAŞ AÇILIŞLARA KATILDI

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu’da Gürgentepe ve Kabadüz İlçe Müftülüğü Hizmet Binaları ile içerisinde bulunan 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışını gerçekleştirdi.

İlk olarak Gürgentepe’ye giden ve Gürgentepeli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış programında konuşan Başkan Erbaş, en hayırlı açılışlardan birisini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Burada, Kur’an kursunda Allah'ın kelamı öğretilecek. Gençlerimize Peygamberimizin yolunda nasıl gidilir, o gösterilecek. Bundan daha hayırlı açılış olabilir mi?” dedi.

Programa, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mustafa Irmaklı, Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cemevi’ni ziyaret etti

Başkan Erbaş, ayrıca Ordu Valisi Tuncay Sonel ve beraberindeki heyetle ilçede bulunan Ezeltere Kültür Merkezi ve Cemevi’ni ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ikinci gün de Ordu Kabadüz İlçe Müftülüğü Hizmet Binasının açılışını yaptı. İçerisinde 4-6 yaş Kur’an Kursu ve Diyanet Gençlik Merkezinin bulunduğu hizmet binasının açılış töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, müftülüklerin Mescid-i Nebevinin bir şubesi olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ayrıca aynı gün Ulubey İlçe Müftülüğünün hizmet binasının temel atma törenine de katıldı. Haber merkezi