SPOR
Giriş Tarihi : 10-05-2021 23:56   Güncelleme : 10-05-2021 23:56

ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF 2. VE 3. ETAP

ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF 2. VE 3. ETAP

HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde ilk etapta umduğu sonuçları alamayan Ordu Büyükşehir Belediyespor, tüm dikkatini ikinci ve üçüncü etap müsabakalarına çevirdi. Engelsizler Ordusu, kalan maçları en az kayıpla kapatmak istiyor.

Son iki sezonda Play-Off'a kalma başarısı gösteren Engelsizler Ordusu, ligi istediği gibi başlayamadı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle Yalova'da gerçekleştirilen ilk etap karşılaşmalarında çıktığı 4 maçta 3 mağlubiyet 1 galibiyet alabildi.

Ordu temsilcisi, Başantrenör Tayfun Tokat ve yardımcı antrenör Tufan Aktürk nezaretinde antrenmanlarına Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda devam ediyor.

5 puan alabildi

Ordu Büyükşehir Belediyespor, Yalova'da oynanan ilk etap müsabakalarında TSK Rehabilitasyon Merkezi, Gazişehir Gaziantep ve Galatasaray'a mağlup olurken, tek galibiyetini ise Ceylanpınar Belediyespor karşısında aldı. Ordu ekibi, 4 karşılaşma sonucunda topladığı 5 puanla 12. sırada yer aldı.

Koronavirüs etkiledi

Yalova'daki ilk etap müsabakalarının ardından Ordu'ya dönüşte oyuncularının koronavirüs testi pozitif çıkan Engelsizler Ordusu, zor bir süreci atlattı. Ordu ekibi, antrenmanlarına başlamasına karşın covid-19'u ağır geçiren Adem Kurucu, Ferda Sekmen ve İlbey Tuna'nın ikinci ve üçüncü etap karşılaşmalarında oynayıp oynamayacağının henüz netleşmediği belirtildi.

24 Mayıs'ta parkeye çıkıyor

2.Etap müsabakalarının 24-28 Mayıs tarihleri arasında Yalova'da oynanacağı öğrenildi. Takımların 29 Mayıs'ı dinlenerek geçireceği, ardından 3.Etap karşılaşmalarının ise 30 Mayıs-4 Haziran arasında oynanacağı belirtildi.

Ordu temsilcisi, kalan haftalarda Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü, İskenderun Engelliler, Yalova Ortopedikler Spor Kulübü, Bağcılar Engelli Gençlikspor, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Güçlü Eller Engelliler Spor Kulübü, BJK HDI Sigorta, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, 1907 Fenerbahçe Engelliler Spor Kulübü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul