SPOR
Giriş Tarihi : 06-07-2021 21:23   Güncelleme : 06-07-2021 16:57

ENGELSİZLER ORDUSU CEM HOCAYI ARADI!

ENGELSİZLER ORDUSU CEM HOCAYI ARADI!

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nden şok bir şekilde düşen Ordu Büyükşehir Belediyespor'da takımı peş peşe iki sezon Play-Off'a taşıyan Başantrenör Cem Aslan'ın yokluğu hissedilirken, mevcut teknik ekip ise iki kez Play-Off'a kalan takımı küme düşürerek pes dedirtti.

Play-Off'lardan küme düşmeye...

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Recep Kara ve Spor Şube Müdürü Eser Keleş'in kararıyla 'takımı hazırla' denilen Başantrenör Cem Aslan ile yollar ayrılarak yerine bu göreve Tayfun Tokat getirilirken, Play-Off hedefi yerine takım küme düştü.

Kolej havası...

Engelsizler Ordusu'nun tüm zor dönemlerinde hiç görevden kaçmayan, oyuncularıyla yeri geldiğinde arkadaş yeri geldiğinde antrenör-oyuncu ilişkisi yaşayan Antrenör Cem Aslan'ın takıma yüklediği pozitif hava, kazanma arzusu ve mücadeleyle beraber başarıyı beraberinde getirdi

Önce şampiyonluk

Tecrübeli çalıştırıcı, 2017-2018 sezonunda Ordu Büyükşehir Belediyespor'a zor şartlarda 1.Lig'de şampiyonluk yaşatarak Süper Lig'e yazdırdı.

Peş peşe Play-Off

Önce 2018-2019, ardından da 2019-2020 sezonlarında Süper Lig'de takımı ilk 8 takım arasına sokup Play-Off'a taşıyan Cem Aslan, milli takım seviyelerinde de şans buldu. Engelli basketbolunda Ordu'nun marka olmasında başrol oynadı.

Sonrası hüzün ve başarısızlık

2020-2021 sezonu öncesinde Başantrenör Cem Aslan'a kadroyu kurup antrenmanlara başlaması söylenmesine karşın sonrasında işin içine ne girdiyse Aslan ile yola devam edilmeyeceği açıklandı. Belli etmeseler de bu duruma oyuncular da çok bozuldu.

Yanından geçemediler...

Yaklaşık 10 yıldan bu yana Ordu Büyükşehir Belediyespor'u çalıştıran ve oyuncularla ağabey-kardeş ilişkisi yaşayan Cem Aslan'ın görevden alınmasının ardından bir şokla daha karşılaşıldı. Süper Lig'de mücadele eden Engelsizler Ordusu'nun başına bu kez de daha önce hiç engelli basketbol takımı çalıştırmayan teknik ekip getirildi. Oynanan maçlarda teknik ekibin karar verme konusunda çok geç kalmaları başarısızlıkta başrol oynadı.

Teknik ekipte değişiklik olabilir

Ordu temsilcisinin Süper Lig'den düşmesinin ardından gözler Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü'ne çevrildi. Teknik ekiple yola devam edilemeyeceği öğrenilirken, takımı başarıdan başarıya koşturan Başantrenör Cem Aslan'ı yeniden takımın başına getirmek için teklif yapılacağı öne sürüldü.

Ordu Hayat/Tevfik Kul