SPOR
Giriş Tarihi : 03-05-2021 23:55   Güncelleme : 03-05-2021 23:55

ENGELSİZ YÜREKLER  PARKEYE İNİYOR

ENGELSİZ YÜREKLER  PARKEYE İNİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyespor'un da mücadele ettiği HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde 2.Etap müsabakalarının 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında oynayacağı belirtildi. Ordu temsilcisi, zaman kaybetmeden hazırlıklara başladı.

İlk etap müsabakalarını Yalova ve Bursa'da oynayan Engelsizler Ordusu, ligin kalan bölümü için hazırlıklarına aralıksız devam ediyor.

Hazırlıklar başladı

Ordu Büyükşehir Belediyespor, Başantrenör Tayfun Tokat nezaretinde antrenmanlarını 3 eksikle sürdürüyor.

Yalova'daki ilk etap karşılaşmaları dönüşünde koronavirüs belasına yakalanan Ordu temsilcisinde 3 oyuncu hastalığı ağır geçirirken, bu oyuncuların da kısa sürede takıma döneceği öğrenildi.

Öte yandan ilk etap sonrasında araya tam kapanma sürecinin girmesinden dolayı 2.Etap maçlarının biraz gecikmeli başlayabileceği belirtildi.

2.ve 3. Etap Yalova'da

Edinilen bilgiye göre, 2.Etap müsabakalarının 24-28 Mayıs tarihleri arasında Yalova'da oynanacağı öğrenildi. Takımların 29 Mayıs'ı dinlenerek geçireceği, ardından 3.Etap karşılaşmalarının ise 30 Mayıs-4 Haziran arasında oynanacağı kaydedildi.

Play-Off müsabakalarının ise 21-29 Haziran tarihleri arasında yine Yalova'da gerçekleştirileceği bildirildi.

İlk etapta 4'te 1

Ordu temsilcisi, ilk etaptaki 5 haftanın 4’ünde sahaya çıktı. Bu maçlardan 3 mağlubiyet alan Ordu ekibi, 1 kez kazandı. 1 haftayı da bay geçti.

Engelsizler Ordusu, ilk maçında TSK Rehabilitasyon Merkezi ile karşı karşıya geldi. Baştan sona başa baş giden müsabakayı 51-49 ile TSK galip bitirdi.

İkinci maçta ise rakip bu kez ligin başarılı ekiplerinden Gazişehir Gaziantep oldu. Ordu Büyükşehir Belediyespor, varlık gösteremediği maçta 77-54 mağlup oldu.

Sadece Ceylanpınar'ı yendi

Engelsizler Ordusu, tek galibiyetini Şanlıurfa temsilcisi Ceylanpınar Belediyespor karşısında 56-93 ile aldı. Ordu Büyükşehir Belediyespor, bu maçta en iyi oyununu oynadı.

İlk etap müsabakalarının son gününde ise ligin en çok şampiyon olan takımı Galatasaray ile karşılaşan Ordu ekibi, salondan 36-70 mağlup ayrıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyespor, HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi ilk etabını 5 puanla 12. sırada tamamladı.

İlk etapta istediği sonuçları alamayan Engelsizler Ordusu, fırtına gibi hazırlandığı 2.Etap'ta daha başarılı sonuçlar almak ve Play-Off sıralamasına yaklaşmak istiyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)