GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2021 19:30   Güncelleme : 04-04-2021 15:22

ENGELLİLERDEN 'ÜCRETSİZ TELEFERİK' İSTEĞİ

ENGELLİLERDEN 'ÜCRETSİZ TELEFERİK' İSTEĞİ

Ordu İl Engelli Meclisi Başkanı Ümit İşbakan; "Teleferik hattı yeniden hizmet vermeye başladı haberini almamız ile biz engelliler sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşadık." dedi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORBEL A.Ş. tarafından işletilen teleferik fiyatlarının yüksek olmasından yakınan İşbakan, fiyatlandırmaya bakıldığında engellilerden gidiş dönüş 10 TL, yine engellilerden tek yön 6 TL hizmet bedeli alındığını söyledi.

Tüm engelliler adına Bakan Hilmi Güler'e seslenen İşbakan, şunları söyledi; "Zaten evlerinde hapis olan engelliler teleferik fiyat tarifesinden dolayı hiç Boztepe'ye çıkamamakla karşı karşıya kalacaklardır. Engellilere verilen ücretsiz ORDUM KART ile Altınordu ilçesinde şahıs işletmesi olmasına rağmen dolmuşlara ücretsiz binme imkanını sağlayan OBB kendi iştiraki olan ORBEL A.Ş.'ye ait olan teleferikten neden biz engellilerden gidiş geliş ve tek gidiş için ücret almaktadır. Daha önce kazanılmış bu hakkımızın Hilmi Güler başkanımızdan bir an evvel teleferiğe engellilerin ücretsiz binmesi yönünde bir kararı kendilerinden bekliyoruz. Engellilerin ücretsiz teleferik gezintisi suistimale açık olabilir. Bu durumu ay yada yıl bazında kota uygulanarak önlem alınabilir."

Haber merkezi