GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 08:30   Güncelleme : 19-02-2021 08:30

ENGELLİ KARDEŞLERİN İMDADINA YETİŞİLDİ

ENGELLİ KARDEŞLERİN İMDADINA YETİŞİLDİ

Altınordu Gerce Mahallesi’nde yaşayan görme engelli Arslan ve Sıtkı kovan kardeşlerin ilaç çağrısına da hızır gibi yetişen Altınordu Belediyesi oldu.

Altınordu’da kimse yalnız değil. Belediye sosyal hizmetleriyle tüm imkânlarını ihtiyaç anında her bir vatandaşına seferber ediyor; kentin zorlu coğrafyası ve çetin geçen kış şartlarına rağmen en ücra köylere giderek gönüllere dokunuyor.

 

Yardım istedi

Hava şartları nedeniyle evlerinden çıkamayan aile ilaç alabilmek için yardım istedi, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ise hemen talimat vererek zabıta ekiplerini görevlendirdi. Ailenin ihtiyacı olan ilaç alınarak hızlıca ulaştırıldı. Dışarı çıkamayan engelli kardeşlerin babası Mahmut Ali Kovan ellerinde ilaçla kapısını çalan belediye ekiplerini görünce çok duygulandı.

 

Büyük mutluluk yaşadı

İlaçların teslim edilmesiyle büyük mutluluk yaşayan baba Kovan: “Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’den Allah razı olsun. İki tane engelli oğlum var. Biri yüzde yüz diğeri yüzde doksan sekiz engelli. Aşkın Başkanıma bu ilaçları göndererek bizleri mağdur etmediği için çok teşekkür ediyorum.” dedi. Haber Merkezi