GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 22:00   Güncelleme : 28-07-2021 20:44

ENGELLERİ AŞAN TAKSİ

ENGELLERİ AŞAN TAKSİ

 

Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından kısa süre önce hizmete açılan Engelsiz Ordu Taksi ile engelli ve yaşlı vatandaşlar hastane, kaymakamlık, postane, adliye, banka vb. kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerini kolay ve rahat yerine getirmelerinin yanı sıra diğer acil durumlarda da vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Yaz mevsimi nedeniyle yurt dışından Ordu’ya gelen gurbetçi ailenin engelli kızının yardımına koşan ekipler, Havaalanından aldıkları genç kızı gideceği adrese kadar götürdü. Aldıkları hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren aile, yurt dışında böyle bir imkânı bulmanın zor olduğunu ifade ettiler.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi bünyesinde hizmet veren ve 7 gün 24 saat görev yapan taksi son olarak Almanya’dan memleketine ziyarete gelen bir ailenin engelli kızı için hareket etti. Samsun Çarşamba Havaalanından alınan aile, rahat ve güvenli bir şekilde gideceği adrese kadar götürüldü.

Engelsiz Ordu Taksi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 10 52 No’lu numaradan irtibata geçerek talepte bulunabilirler. Haber merkezi