SPOR
Giriş Tarihi : 08-07-2021 22:00   Güncelleme : 08-07-2021 22:00

EN KAZANÇLI ANLAŞMA!

EN KAZANÇLI ANLAŞMA!

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol Kulübü'nün Ordu'da 9 farklı amatör futbol kulübü ile yaptığı anlaşma sayesinde hem yetenekli sporcular Orduspor altyapısına dahil olarak kendilerini üst liglerde bula fırsatı yakalayacak hem de amatör futbol kulüpleri maddi ve malzeme desteği alacak.

 

Orduspor 1967 Futbol Kulübü ile amatör futbol kulübü yetkilileri arasında imzalanan iş birliği protokolünün meyveleri toplanmaya başlıyor.

Göze girenler Orduspor 1967'ye

1.5 yıldan bu yana antrenman yapamayan Ordu'daki amatör futbol kulüpleri, normalleşmeyle birlikte sahaya inerek antrenmanlarına başladı. Ordu Kayaspor, Ordu Galataspor, Ordu Demirspor, Ordu Esnafspor, Kirazlimanıspor, Eskipazarspor, Kabadüz Belediyespor, Ordu Rusumatspor ve Ordu Doğaspor ile anlaşmaya varan Orduspor 1967, burada göze giren oyuncuları kadrosuna katabilecek.

Amatöre destek...

Orduspor 1967 Futbol Kulübü ise anlaşma gereği bu 9 amatör futbol kulübüne hem maddi destek hem de malzeme desteğinde bulunacak. Mor Beyazlılar, amatör takımlardan aldığı her yetenekli oyuncu için de bu kulüplere yetiştirme bedeli ödeyecek. Böylece yetenekli olmasına karşın amatör takımların altyapılarında olduğu için yukarıya çıkamayan sporcuların da önü açılmış olacak.

"Türk futboluna kazandıracağız"

Başkan Savaş Şimşek, amatör futbol kulüplerinin yetiştirdiği gençleri Türk futboluna kazandırmak için bir yapı kurduklarını aktararak; "Orduspor 1967 Futbol Kulübü olarak Ordu'daki amatör futbol kulüpleriyle anlaştık. Aramızda bir sözleşme imzaladık. Bu sözleşmeye göre, ilimizdeki amatör spor kulüplerimizden altyapısından yetiştirdiği bütün sporcuları Orduspor 1967 olarak değerlendirip, Türk futboluna kazandıracağız. Amatör takımlarımızın yetiştirdiği genç futbolcu adaylarını değerlendireceğiz. Buradan da üst liglere futbolcular göndereceğiz. Bunu yaparken de amatör kulüplerimize maddi ve manevi destekte bulunacağız" dedi.

Orduspor 1967 Futbol Kulübü ile 9 amatör futbol kulübü arasındaki anlaşma 2021-2022 sezonu itibariyle başlıyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul