SPOR
Giriş Tarihi : 11-07-2021 22:30   Güncelleme : 11-07-2021 22:30

"EN BÜYÜK EKSİK TARAFTARDI"

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "Taraftar gücünü iç sahada hissedemediğimizde puan kayıpları yaşadık. Bu sezon deplasmanda aldığımız puan kadar iç sahada puan alabilseydik, son haftalara doğru 2.Lig yolunda önemli takımlardan biri olacaktık" dedi.

 

2 sezondur Fatsa Belediyespor'a verdiği destekle dikkat çeken Başkan Kibar, Sarı Lacivertlilerin sağlam ve doğru altyapılarla ilerleyen süreçte 2.Lig'e çıkabileceğini söyledi.

Kibar; "Göreve geldiğimizde kayyumda olan bir Fatsa Belediyespor vardı. Bugün geldiği noktada iki yıldır altyapıya yatırım yapan ve oradan sporcu üretecek olan bir altyapı yatırımıyla birlikte 2 yıl ligde kalsak kafi, 3. yılda 2.Lig'e oynayacak bir Fatsa Belediyespor oluşturabilir miyiz diye bir planlama yaptık" dedi.

"Taraftar olsa bu kadar puan kaybetmezdik"

Pandemiden dolayı iç sahada taraftar desteğinin olmamasının puan kayıplarına sebep olduğunu aktaran Başkan Kibar; "Federasyondan profesyonel kulüplere bir takım destekler geliyor. Fakat mevcut kadronun oluşması ve takımın yönetilmesi anlamında bu kaynakların yeterli gelmesi mümkün değil. Bu kulübün en büyük destekçileri esnaflarımız ve taraftarlarımızdı. Taraftar kısıtlamasına ve esnaflarımızın bu kadar yorgun bir dönemden geçiyor olmasına rağmen Fatsa Belediyespor, Adem Bekar başkanımız, yönetim kurulu üyeleri ve teknik kadroyla birlikte bu yıl çok başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Bazı kırılma haftaları oldu. O haftalarda maçları 3 puanla tamamlasak, Play-Off heyecanı yaşayabileceğimiz, hatta hiç hesapta yokken 2.Lig'e çıkabileceğimiz bir sezon yaşayabilirdik. Bizim buradaki en büyük eksiğimiz, en büyük enerjimiz olan taraftarımız. Taraftar gücünü iç sahada hissedemediğimizde puan kayıpları yaşadık. Bu sezon deplasmanda aldığımız puan kadar iç sahada puan alabilseydik, son haftalara doğru 2.Lig yolunda önemli takımlardan biri olacaktık" diye konuştu.

Başkan Kibar, sözlerini şöyle tamamladı; "Hem 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne hem de Fatsa Belediyespor'a destek çıkmamız lazım. Çünkü 3.Lig'den düştükten sonra tekrar 3.Lig'e çıkmak çok zor. Ama sağlam ve doğru altyapılarla 3.Lig'deki bir takımı 2.Lig'e taşımak daha kolay. Biz o sağlam altyapıları da oluşturuyoruz."

Haber merkezi