GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 08:30   Güncelleme : 10-09-2021 08:30

EMNİYETTEN SERVİS ŞOFÖRLERİNE SEMİNER

EMNİYETTEN SERVİS ŞOFÖRLERİNE SEMİNER

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından okul servislerine yönelik uyulması gereken kuralları içeren bilgilendirme semineri yapıldı.

 

TESK Hotel'de gerçekleştirilen seminere; Ordu Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Ali Garip, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Bilhan Talat, Ordu Büyükşehir Belediyesi Ruhsat Denetim ve Toplu Taşıma Şube Müdürü Ali Kemal Günhan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü temsilen İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Nejdet Demir, Altınordu Belediyesi'ni temsilen Taner Akyüz, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Yavuz ve servis şoförleri katıldı.

Gerçekleştirilen bilgilendirme seminerinde servis şoförleri için taşıma yönetmeliğiyle ilgili bir sunum yapıldıktan sonra, yapılan hatalarla ilgili geçmiş haber ve videolar izletildi.

Soru cevap şekilde geçen seminerde özellikle emniyet kemeri konusunda dikkat çekilirken, bu konuya muhakkak riayet edilmesi istendi.

Pandemi döneminde olduğu hatırlatılırken, servislerde özellikle maske ve hijyen kurallarına hassasiyet gösterilmesi uyarısında bulunuldu.

Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Yavuz, "1.5 yıl sonra okullar açıldı. Bir daha kapanmaması için kurallara özen gösterilmelidir." dedi

Ordu Hayat/Tevfik Kul