GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 09:02   Güncelleme : 06-10-2021 09:02

EMEP'TEN ZAM TEPKİSİ!

Emek Partisi Ordu İl Örgütü zamları ve hayat pahalılığını protesto etti. Altınordu ilçesi Ceren Özdemir Meydanı’nda (Köprübaşı) yapılan basın açıklamasında zamların iptal edilmesi ve ücretlere ek zam yapılması çağrısı yapıldı.

EMEP'TEN ZAM TEPKİSİ!

Basın açıklamasını yapan Emek Partisi Altınordu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, “Eylül ayında resmî enflasyon %19.58 olarak açıklandı. Bağımsız kuruluşların araştırmaları ve yaşamımızdan enflasyonun %40’ı aştığını biliyoruz. Yılbaşından bu yana elektrik üretiminde kullanılan doğal gaza 8 kez zam yapıldı. Toplamda yapılan zam %55’in üzerine çıktı. Kira, elektrik, LPG, doğal gaz zamları evlere pahalılık olarak yansıdı.” diyerek zamları protesto etti.

"Üreticiler örgütlenmeli"

Fındık fiyatının geçen yılın da altına düştüğüne dikkati çeken Uzun, "Bu da gösteriyor ki, iktidar işçinin, emekçinin, üretici köylünün, emeklinin değil, sermayenin çıkarına ekonomik politikalarına devam ediyor. Fındık fiyatı şu an 23 TL. Artık fındık üreticilerinin yüzü gülmeli. Bu nedenle üretici köylü örgütlenmeli, emeğine, ürününe sahip çıkmalıdır.” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul